Naga MarketsPCC Rokita nie przedłuży z chińskim partnerem umowy ws. produkcji węglanówPCC Rokita podjął decyzję o nieprzedłużaniu umowy o współpracy z chińską spółką Shida Shenghua Chemical Group, dotyczącej rozpoczęcia przygotowań do inwestycji na terenie należącym do spółki, położonym w Brzegu Dolnym, w zakresie produkcji węglanów organicznych oraz ich sprzedaży na terenie Europy, podała spółka.

InvestCuffs

PCC Rokita kończy współpracę z chińskim partnerem umowy

“Zarząd PCC Rokita, mając na względzie możliwą ewentualną współpracę z firmą Shida w ramach grupy PCC i realizację potencjalnego projektu poza strukturami PCC Rokita, postanawia nie przedłużać umowy, pozwalając na jej wygaśnięcie z dniem 31 marca 2021” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W marcu 2019 r. PCC Rokita poinformował o nawiązaniu współpracy z chińskim partnerem, dotyczącej rozpoczęcia przygotowań do inwestycji w zakresie produkcji węglanów organicznych i ich sprzedaży na terenie Europy, mających zastosowanie m.in. do produkcji baterii dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego. Pierwszy etap projektu miał obejmować budowę instalacji o zdolności produkcyjnej 20 tys. t/rok. Wstępny, szacunkowy koszt pierwszego etapu projektu przewidywany był na ok. 22 mln euro (około 95 mln zł).

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,45 mld zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here