Naga MarketsPCC Rokita i PCC Exol negocjują z PKN Orlen dostawy tlenku etylenu po 2023 r.Warszawa, 31.08.2021 (ISBnews) – PCC Rokita wraz z PCC Exol od 25 maja bierze udział w negocjacjach z PKN Orlen dotyczących dostaw tlenku etylenu po 2023 r., podała spółka, powołując się na opóźnioną informację poufną.

„Zarząd spółki PCC Rokita […] otrzymał od PCC Exol S.A. wniosek o przeprowadzenie przez PCC Rokita wspólnie z PCC Exol S.A. analizy możliwości wspólnej partycypacji w odbiorach zwiększonych ilości (docelowo do 120 000 ton rocznie) tlenku etylenu od PKN Orlen S.A. po roku 2023, jak również możliwości wspólnego zagospodarowania takiej zwiększonej ilości tlenku etylenu w portfolio produktowym” – czytamy w komunikacie.Warunkiem zawarcia umowy dotyczącej dostaw tlenku etylenu po 2023 r. jest ustalenie zasad jego zagospodarowania, w tym zasad podziału pomiędzy PCC Rokita oraz PCC Exol nakładów inwestycyjnych koniecznych do zwiększenia zdolności produkcyjnych, analizy chłonności rynku produktów wytwarzanych z użyciem tlenku etylenu, w tym analizy możliwości pozyskania finansowania zewnętrznego, oraz uzgodnienie w toku negocjacji satysfakcjonujących dla spółki i PCC Exol warunków współpracy z PKN Orlen, podkreślono.

Zarząd spółki uzyskał 25 maja 2021 r. zgodę rady nadzorczej na podjęcie ww. działań i wykonanie ww. analiz oraz przeprowadzenie odpowiednich uzgodnień.

Ewentualna decyzja o podpisaniu przez PCC Exol z PKN Orlen umowy dostawy tlenku etylenu będzie uzależniona od odpowiednich zgód korporacyjnych, zakończono.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,45 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum giełdowe | mercator notowania | kurs funta online | mercator giełda | giełda alior | kghm giełda | cena akcji playway |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here