Naga MarketsPCC Exol pokazał wyniki za I półrocze. Kurs spada o 30%!Piątkowa sesja przebiega pod znakiem bardzo mocnych spadków na walorach PCC Exol. Spółka podzieliła się z akcjonariuszami wynikami finansowymi za I półrocze bieżącego roku. Wyniki są nieco gorsze od oczekiwań, co spotkało się z negatywnym przyjęciem przez inwestorów i bardzo dużymi spadkami na walorach spółki.

  • Podczas piątkowej sesji akcje PCC Exol tracą blisko 30%, a kurs spadł do poziomu 4,8 zł.
  • Spółka opublikowała wyniki za I półrocze 2020 r., które najwyraźniej rozczarowały inwestorów.
  • Zysk operacyjny wyniósł 14,17 mln zł wobec 6,83 mln zł zysku rok wcześniej.
  • Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 145,63 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 154,49 mln zł rok wcześniej.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Te artykuły również Cię zainteresują
Walory PCC Exol bliskie domknięcia luki wzrostowej z lipca

Bardzo mocne spadki z piątkowej sesji zdecydowanie zbliżają walory spółki do domknięcia luki wzrostowej zapoczątkowanej w połowie lipca. Nieco ponad miesiąc temu, kurs rozpoczął rajd na północ z poziomu 4 zł., który został zakończony w ciągu kilkunastu sesji na poziomie 13 zł. W końcówce lipca rozpoczęła się korekta wzrostów, której potwierdzenie widzimy podczas piątkowej sesji.

Kilka godzin po otwarciu notowań, kurs PCC Exol traci 30% i wynosi 4,75 zł.Obroty jak na spółkę są gigantyczne i wynoszą ponad 16 mln zł. Już samo otwarcie sesji pokazało kierunek notowań, walory przez długi czas były zawieszone na dolnych widełkach, a kurs ostatecznie na otwarciu wyniósł 4,96 zł.

Notowania PCC Exol z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

Wybrane wyniki PCC Exol za I półrocze 2020 r.

W pierwszym półroczu 2020r. Grupa PCC EXOL osiągnęła zysk EBITDA na poziomie 37,6 mln zł, który był o 9,5 mln zł wyższy od zysku EBITDA wypracowanego w I półroczu 2019 roku. W konsekwencji zysk netto zamknął się kwotą 21,7 mln zł., poprawiając zeszłoroczny wynik I półrocza o 22,2%.

Wyniki finansowe PCC Exol za I półrocze 2020. Źródło: raport bieżący spółki

Spółka poinformowała w raporcie bieżącym, że na pozytywne rezultaty wpłynęła przede wszystkim wyższa o 3,5% marża na sprzedaży, która osiągnęła poziom 21% przy porównywalnej do analogicznego okresu roku ubiegłego sprzedaży. Równolegle sprzedaż produktów do zastosowań w detergentach i kosmetykach odnotowała ponad 10% wzrost.

W związku z pandemią, w minionym okresie odnotowano większe zapotrzebowanie na produkty z tej grupy surfaktantów, będące składnikami profesjonalnych detergentów, środków myjąco czyszczących i dezynfekujących. Obecnie sytuacja ustabilizowała się i popyt w tej grupie produktów powrócił do standardowego poziomu sprzed wybuchu pandemii.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here