Naga MarketsPCC Exol odnotował 12,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 11,79 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Spółka w podsumowaniu pierwszego kwartału roku

Zysk operacyjny wyniósł 17,89 mln zł wobec 15,98 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 20,66 mln zł, wobec 18,54 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 178,04 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 174,03 mln zł rok wcześniej.

“Grupa po I kwartale tego roku osiągnęła marżę na poziomie 19,8%, większą o 1,1 pkt proc. w stosunku do okresu porównywalnego roku 2019. Pozytywne rezultaty są wynikiem między innymi wzrostu sprzedaży produktów do zastosowań w detergentach i kosmetykach. W związku z pandemią, odnotowano większe zapotrzebowanie na produkty z tej grupy surfaktantów, będące składnikami profesjonalnych detergentów, środków myjąco-czyszczących i dezynfekujących. Równocześnie zmniejszyło się zapotrzebowanie na produkty w niektórych branżach przemysłowych, takich jak tekstylia, garbarstwo, a także produktów do wytwarzania polimerów. Mimo mniejszego zapotrzebowania, grupa utrzymała sprzedaż produktów do zastosowań przemysłowych ilościowo i wartościowo na poziomie zbliżonym do I kwartału roku ubiegłego” – napisał zarząd spółki w liście do akcjonariuszy.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2020 r. wyniósł 11,16 mln zł wobec 11,76 mln zł zysku rok wcześniej.

PCC Exol jest największym producentem środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów) w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest jedynym producentem surfaktantów anionowych i niejonowych w Polsce. Od 2012 r. akcje spółki są notowane na rynku podstawowym warszawskiej giełdy. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 638,61 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here