Naga MarketsPBG planuje sprzedaż akcji Rafako, dających 1/3 głosów na walnym zgromadzeniuPBG w restrukturyzacji zamierza sprzedać bardzo duży pakiet akcji Rafako. Spółka podała, że chodzi o pakiet 7 665 999 akcji należących do PBG oraz pakiet 34 800 001 akcji należących do Multaros Trading Company Ltd. Zarządca PBG podał w komunikacie, że owa transakcja powinna zostać dokonana zgodnie z założeniami planu restrukturyzacyjnego Spółki.

  • PBG planuje pozbyć się ponad 40 mln akcji Rafako. 
  • Transakcja ma odbyć się zgodnie z założeniami planu restrukturyzacyjnego. 
  • Akcje PBG zyskały podczas wtorkowej sesji 30%, a kurs osiągnął 0,039 zł. 
  • Akcje Rafako drożały we wtorek o ponad 42%, kurs zatrzymał się na poziomie 1,18 zł. 

Zobacz również: NewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, Polman

Te artykuły również Cię zainteresują
PBG chce sprzedać akcje Rafako

PBG w restrukturyzacji zamierza sprzedać pakiet akcji Rafako, dający łącznie 33,32% głosów na zgromadzeniu akcjonariuszy Rafako. na ten udział składa się 7 665 999 akcji należących do PBG oraz 34 800 001 akcji należących do Multaros Trading Company Ltd.

W opublikowanym 25.05.2020 r. komunikacie napisano: “Zarządca PBG wyraził oczekiwanie, że władze Rafako S.A. podejmą decyzję o rozpoczęciu procesu pozyskania inwestora strategicznego, w tym o zatrudnieniu doradcy transakcyjnego i powierzeniu mu przygotowania struktury transakcji uwzględniającej aktualną wycenę rynkową akcji Rafako i ewentualne potrzeby gotówkowe spółki. Wybór inwestora powinien zostać dokonany w transparentnym procesie, w który zaangażowani będą główni akcjonariusze Rafako, w tym Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych zarządzany przez PFR TFI S.A. oraz w którym nastąpi ustalenie długofalowej wartości RAFAKO S.A. w interesie ogółu akcjonariuszy spółki.”

Zobacz również: Inwestorzy na GPW 85% transakcji dokonują przez Internet, coraz częściej mobilnie

Akcje Rafako reagują na komunikat ponad 42% wzrostem 

Wtorkowa sesja zakończyła się dla walorów Rafako wzrostem z poziomu 0,92 zł do 1,18 zł. Inwestorzy zareagowali zatem bardzo pozytywnie na sprzedaż dużego pakietu akcji. W środę, godzinę po starci notowań, akcje Rafako zyskują 1,69% (kurs 1,20 zł). W porównaniu z dołkiem marcowej bessy, gdzie kurs zanurkował do 0,35 zł. walory Spółki odbiły już o około 350%! Obecnie walory zatrzymały się na poziomie oporu, którego pokonanie powinno zakończyć się dalszymi wzrostami w kierunku 2 zł. za akcję.

Notowania akcji Rafako z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

PBG zyskuje we wtorek 2,6%, groszowa cena akcji

Akcje PBG od dłuższego czasu notowane są poniżej 10 gr. Kurs w grudniu 2019 r. spadł do poziomu 0,015 zł. w lutym bieżącego roku Spółka została wezwana przez Ministerstwo Sportu do zapłaty blisko 230 mln zł. kary za zwłoki w usunięciu wad w ramach realizacji Stadionu Narodowego. 14 maja br. PBG złożyło w sądzie plan restrukturyzacyjny do akt postępowania sanacyjnego spółki prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu.

Notowania PBG z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Handel na walorach PBG odbywa się na zasadzie notowań jednolitych. Akcje można kupować i sprzedawać na jednym fixingu w trakcie sesji o godzinie 11:00, raz w tygodniu. Taka sytuacja dotyka spółek, których średnia kursów zamknięcia z ostatnich trzech miesięcy jest niższa niż 0,5 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here