Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

PBG świadczy specjalistyczne usługi w obszarach: gazu ziemnego (w tym także LNG, LPG, CNG), ropy naftowej i wody.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka traciła wczoraj 6,6% co było kontynuacją spadków trwających od poniedziałku. Od początku tygodnia cena spadła już o blisko 25%. Co ciekawe, w środę spółka pochwaliła się całkiem dobrymi wynikami oraz niezłym portfelem zamówień. Mimo tego, doszło do gwałtownej przeceny. Wszystko wskazuje na to, że po marcowym wystrzale z nieco ponad 3 do powyżej 9 zł w kilka dni, inwestorzy nadal uznają obecną cenę za zbyt mało atrakcyjną. Od strony technicznej, cena znajduje się na poziomie sprzed wystrzału, w rejonie wsparcia jakie tworzą wcześniejsze wierzchołki, blisko mamy także linię trendu. Niebawem może więc pojawić się kolejna szansa na odbicie, jednak zachowanie kursu wskazuje, że spółka ma niezwykle spekulacyjny charakter, więc opieranie się na analizie technicznej obarczone jest sporym ryzykiem.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

PZ Cormay SA jest producentem odczynników diagnostycznych i dystrybutorem sprzętu diagnostycznego.

Spółka notuje najsłabszy tydzień od początku roku, tracąc już ponad 12%. Wczoraj została podjęta próba odbicia i odnotowaliśmy sesję zakończoną dłuższym dolnym cieniem. Spadki osiągnęły poziom poprzedniej korekty. Wydaje się, że jedynie w tym można upatrywać szans na próbę odbicia w górę w najbliższym czasie. Jeżeli tendencja zapoczątkowana w lutym miałaby zostać utrzymana, to mniej więcej na obecnych poziomach powinniśmy spodziewać się kolejnego, wyżej położonego dołka. O szansach na wzrosty piszemy od 15 lutego.

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 19.05.2017
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – kolejny flash crash na funcie?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here