Naga MarketsMamy środek wakacji, ale indeks największych spółek nie odpoczywa. Indeks WIG20 znalazł się powyżej psychologicznego poziomu 2400 pkt. Radość inwestorów będzie jeszcze większa, jeśli poziom ten uda się utrzymać do końca dzisiejszej sesji. Martwić mogą obroty, które na spółkach z WIG20 wynoszą łącznie 231 mln zł – stan na godz. 13:20. Na całym rynku obrót wynosi 380 mln zł. Sytuacja na poszczególnych indeksach prezentuje się następująco: WIG20 (+0,63%), WIG (+0,40%), mWIG40 (0,10%), sWIG80 (-0,11%). Kluczowy opór dla WIG20 znajduje się na poziomie 2420 pkt i dopiero jego sforsowanie powoli kreślić bardziej optymistyczne scenariusze. Bez zaangażowania większego kapitału może być trudno o pokonanie tego oporu.

Na szerokim rynku uwagę zwraca 80% przecena akcji PBG. Tak duża zmiana względem kursu odniesienia związana jest z dopuszczeniem do obrotu akcjami nowej emisji. Zmienność na kursie jest ogromna i spółka na dzisiejszej sesji jest rajem dla spekulantów. Kurs przez przeszło godzinę był równoważony. Cena otwarcia wyniosła 44 grosze za akcję, cena minimalna na dzisiejszej sesji to 41 groszy. Około godz. 13 za jedną akcję płacono nawet 73 groszy. W ciągu sesji można było zarobić na akcjach PBG przeszło 70%! W chwili pisania tego tekstu cena jednak akcji oscyluje w okolicach 55 groszy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niewielkie zmiany obserwowane są na krajowej walucie. PLN nieznacznie osłabia się do franka szwajcarskiego, natomiast widzimy lekkie umocnienie do funta brytyjskiego.

ticker.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here