Naga Markets

Październikowy CPI w USA zmniejsza prawdopodobieństwo kolejnej podwyżki 75 pb w grudniu, prognozuje Wells FargoInflacja w USA wzrosła mniej niż oczekiwano w październiku, wywołała wzrost na Wall Street i spowodowała gwałtowny spadek dolara. Według analityków Wells Fargo, dane zmniejszają prawdopodobieństwo kolejnej podwyżki stóp o 75 punktów bazowych na posiedzeniu FOMC 14 grudnia.

Rynki mogą grać pod złagodzenie polityki FED

„Całkowity wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w październiku o 0,4%, czyli poniżej oczekiwań. Ceny benzyny pomogły podnieść ogólny CPI, ale konsumenci złapali przerwę przy mniejszym wzroście cen żywności”.

„Październikowy spadek inflacji jest mile widziany, ale pozostaje jeszcze długa droga, zanim inflacja powróci do poziomu, który będzie tolerowany przez Fed. Słabsze ceny towarów są jedynie pierwszym sygnałem przywracania inflacji na właściwe tory. Gwałtowny wzrost inflacji towarów od czasu COVID odzwierciedla wyjątkowe aspekty wstrząsu wywołanego pandemią, a stopień wzrostu cen w tak ważnych sektorach, jak sektor samochodowy, jest nie do utrzymania”.

Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

Ostatnie informacje o inflacji są z pewnością mile widziane i zmniejszają prawdopodobieństwo kolejnej podwyżki stóp o 75 pb na posiedzeniu FOMC 14 grudnia. To powiedziawszy, bazowy CPI rósł w tempie 5,8% w ujęciu rocznym między lipcem a październikiem, co jest wciąż zbyt wysokim poziomem, nie do zaakceptowania dla FED.

eurusd

„Prawdopodobnie minie jeszcze kilka miesięcy, zanim FOMC nabierze pewności, że inflacja rzeczywiście cofa się do celu na poziomie 2%. Krótko mówiąc, spodziewamy się, że decydenci Fed będą w przewidywalnej przyszłości skłaniać się ku łagodzeniu tempa podwyżek stóp procentowych” – kończą eksperci biura.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin może dalej tracić. Spadki nie są wystarczające względem historycznych trendów
Następny artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Cathie Wood wierzy w BTC. Black Friday pozytywnie zaskoczy?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here