Naga Markets


Kliknij po więcej informacji

Szczyt amerykańsko—chiński nie przyniósł żadnych przełomowych ustaleń. W trakcie rozmów prezydenci znaleźli wspólny język na wielu płaszczyznach. Xi Jinping zaprosił nawet Donalda Trumpa na rewizytę. Dziś rynki w azjatyckie odnotowują plusy, z wyjątkiem indeksów z Chin. Zarówno Nikkei225 jak i australijski ASX200 zyskały o 0,7% natomiast FTSE China50 traci 0.2%.


Rynki wciąż odczuwają skutki piątkowych wydarzeń, kiedy to amerykańskie Biuro Statystki Pracy podało najgorsze dane dotyczące zatrudnienia od 2012 roku. Analitycy spodziewali się 170 tys. nowych miejsc pracy w marcu, natomiast ostateczna liczba wyniosła niecałe 100 tys.

Pozytywnym czynnikiem może być fakt, iż bezrobocie odnotowało lekki spadek z 4,7% do 4,5%. Rynek zareagował na informację Biura Statystki Pracy z opóźnieniem. Dobitnie pokazuje to analiza ceny złota, które dopiero 40 minut po podaniu do wiadomości komunikatu zaczęło gwałtownie zwyżkować.

Wartym odnotowania faktem jest zniesienie większości ruchu przed rozpoczęciem się weekendu.

Natomiast indeksy na wieści dotyczące zatrudnienia w USA zaczęły zniżkować. Sytuacja była jednak daleka od paniki – jeszcze tego samego dnia doszło do korekty, co świetnie obrazuje analiza notowań DJ30. W niektórych przypadkach jednak skończyło się na jeszcze większych zniżkach. Ciekawym przykładem jest srebro, które oberwało najmocniej ze wszystkich metali szlachetnych. Ciekawie wygląda także sytuacja na rynku ropy naftowej. Jasno widać, iż reakcję na dane dotyczące rynku pracy wpłynęła pozytywnie na notowania surowca, który trzyma obecnie poziom 52 USD za baryłkę.Jeszcze dziś oczy inwestorów skierują się na przewodniczącą FED Janet Yellen, która wystąpi na Uniwersytecie w Michigan i co ciekawe, odpowie na pytania studentów z sali. To wydarzenie będzie miało miejsce tuż po zamknięciu sesji na nowojorskim parkiecie, natomiast jeszcze przed otwarciem rynków w Australii. Przy odrobinie szczęścia dowiemy się jak Rezerwa Federalna planuje rozładować bilans w wysokości 4,5 biliona USD utrzymując jednocześnie planowaną ścieżkę podwyżek stóp procentowych.

Jutro natomiast Mark Carney, gubernator Banku Anglii, będzie przemawiał podczas konferencji poświęconej branży finansowo-technologicznej w Londynie. Bank Anglii planuje zostać prekursorem w dziedzinie realizacji codziennych operacji finansowych w cyfrowych walutach. Być może więc Carney powie kilka ciekawych słów na temat rynku kryptowalut, analitycy będą na pewno zaciekawieniem obserwować w tym czasie zachowania Bitcoina i Ethereum. Co ciekawe, pierwsza z nich wspięła się ponownie na poziom 1200 USD za monetę. Kolejnym ważnym punktem jutrzejszego dnia jest decyzja Banku Kanady w sprawie wysokości stóp procentowych, która bez wątpienia wywrze wpływ na pary walutowe z udziałem kanadyjskiego dolara.

Miło mi również poinformować o najnowszym rozwiązaniu eToro. Jest to narzędzie szczególnie przydatne wszystkim tym, którzy aktywnie śledzą rynki i lubią mieć oko na kilka wykresów. Przedstawiam Wam Pro Charts:

Wypróbuj Pro Charts

Zapraszam do swobodnego pobawienia się tym narzędziem. Pro Charts znajdują się wciąż w fazie beta, więc jeśli macie jakiekolwiek pytania, komentarze czy sugestie zapraszam do kontaktu ze mną – @MatiGreenspantokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here