Naga MarketsW miniony piątek poznaliśmy niezwykle istotny raport z amerykańskiego rynku pracy. Wynika z niego, że zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w maju 2019 roku wyniosła zaledwie +75 tys. etatów, co okazało się nie lada rozczarowaniem. Czy jest czego się obawiać? Czy jest to tylko i wyłącznie “wypadek przy pracy”? Czy być może już początek nowego trendu?


Czy Fed obniży stopy procentowe?

Maciej Leśniorz, analityk CMC Markets przyznał w rozmowie z Adamem Rakiem w Comparic24.tv, że dane oczywiście są słabe jednak trzeba patrzeć na rynek pracy całościowo. Oprócz rozczarowujących danych dot. zmiany zatrudnienia w sektorach pozarolniczych i inflacji płacowej, zwrócił on jednak uwagę, że stopa bezrobocia w dalszym ciągu utrzymuje się jednak na poziomie najniższym od 49 lat. Czy ogólny obraz rynku pracy w USA może przynieść jakieś negatywne skutki? Czy mamy się czego obawiać?

– Z punktu widzenia giełd, patrząc na to jak Fed odnosi się do przyszłości polityki monetarnej właśnie w odniesieniu głównie o dane z rynku pracy no to myślę, że dla rynków wcale to takie złe nie jest – komentuje Maciej Leśniorz dodając, iż prawdopodobieństwo, że stopy procentowe zostaną obniżone już w lipcu wynosi w tym momencie 67%.

Kurs dolara (USD) odrabia piątkowe straty

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowej deprecjacji, kurs dolara amerykańskiego (USD) osunął się poniżej linii tendencji wzrostowej, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę nawet do dalszych spadków.

Mimo to, w trakcie poniedziałkowej sesji dolar umacnia się wobec polskiego złotego (i nie tylko). Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu linii tendencji wzrostowej.

Kurs dolara amerykańskiego w poniedziałek, 10 czerwca 2019 r.
USDPLN Daily


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs EUR/USD: To może być koniec wyprzedaży dolara – Rabobank
Następny artykułWIG20 dociera do kluczowego oporu, to koniec wzrostów?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here