Naga MarketsWiemy już co znalazło się w najważniejszym raporcie dzisiejszego dnia. Marcowe payrolls jak zwykle zaskoczyły inwestorów. Po ostatniej pozytywnej niespodziance i 313 tys. nowych miejsc pracy w amerykańskim sektorze pozarolniczym najnowsze dane okazały się być znacząco gorsze od prognoz. 


Dzisiejszy raport payrolls jest pierwszym po marcowej podwyżce stóp procentowych Fed. Ze względu na to oraz fakt, że przed godziną 14:30 średnia wartość NFP w pierwszym kwartale tego roku wynosiła 242 tys. (co wskazuje na wysoką dynamikę wzrostu zatrudnienia) podnosiły się głosy, że dzisiejsza publikacja non-farming payrolls nie wpłynie na rynki w tak wyraźny sposób jak miało to miejsce w poprzednich miesiącach.

Gorzej w marcu…

Liczba osób zatrudnionych w trakcie marca w amerykańskim sektorze pozarolniczym wyniosła jedynie 103 tysiące wobec prognoz rynkowych na poziomie 198 tys. Stopa bezrobocia pozostaje na dotychczasowym poziomie 4,1%.

W ubiegłym miesiącu sektor prywatny stworzył 102 tys. miejsc pracy – zdecydowanie mniej niż tego oczekiwano, lecz jest to spowodowane zdecydowanie wyższym konsensusem rynkowym całego wskaźnika. Stopa partycypacji w marcu wyniosła 62,9%.

…choć lepiej w lutym

Choć analitycy dużych graczy spodziewali się rewizji poprzedniego odczytu, to jednak z pewnym zaskoczeniem należy przyjąć fakt, że liczbę nowozatrudnionych w amerykańskim sektorze pozarolniczym w lutym zrewidowano… w górę.

Do tej pory payrolls z lutego wynosiły 313 tys. Najnowsze wyliczenia Bureau of Labour Statistics wskazują jednak na poprawę wskaźnika, który ostatecznie wyniósł aż 326 tys. Wzrost odnotowano również w liczbie dodanych miejsc pracy w sektorze prywatnym (320 tys.), ucierpiała natomiast wartość payrolls w sektorze publicznym (6 tys.).

Reakcja rynku

Główna para walutowa rynku wyraźnie zyskuje po publikacji raportu NFP. Pierwsza reakcja ceny w chwilę po publikacji to około 30-pipsowy wzrost i test oporu w rejonie 1,2258. Mimo publikacji NFP EURUSD pozostaje w szerokim na około 60 pips kanale spadkowym:

EURUSD dzięki TradingView

Handlujesz na danych? Sprawdź zalety handlu opcjami waniliowymi>>>

USDJPY odnotowało w czwartek wyraźny wzrost, lecz w piątkowe przedpołudnie para formowała trójkąt. Pierwsza reakcja na gorsze od prognoz dane z amerykańskiego rynku pracy spychają USDJPY w kierunku najbliższego wsparcia w rejonie 107,00. Mimo wszystko, zmienność w reakcji na marcowe payrolls nie jest nadzwyczaj duża.

USDJPY dzięki TradingViewtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOd inwestora do scalpera – CHFJPY z potencjałem dalszych spadków
Następny artykułLepsze dane z Kanady spychają kurs USDCAD na minima
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here