Naga MarketsNZDCAD – tą parę analizowałem 2 stycznia. Przewidywałem spadki, gdy cena po wybiciu dołem z formacji objęcia bessy zbliżała się do wsparcia kanału wzrostowego. Wsparcie zostało pokonane i spadki dotarły do poziomu 0.8600.
Aktualnie pojawiła się kolejna formacja, tym razem to objęcie hossy. Formacja pomimo “wzrostowej” nazwy niekoniecznie musi zainicjować wzrosty. Ważniejszy od nazwy jest kierunek w jakim cena opuści tą formację. Na MACD trwa dywergencja spadkowa.

NZDCAD Daily – piątkowe (10.01) dane z rynku pracy USA i Kanady mogą skierować cenę poza inside bar

O kierunku wybicia mogą zadecydować jutrzejsze (14:30), dwa ważne wydarzenia z kalendarza ekonomicznego – poznamy wyniki z rynku pracy USA (payrollsy) i Kanady. Mogą one mieć bardzo duży wpływ na notowania analizowanej pary i ewentualne wybicie ceny ze wspomnianego inside bara, może wskazać kierunek na następnych kilka sesji.

Spójrzmy na NZDCAD od strony fundamentalnej

Możemy spodziewać się kilku scenariuszy, które ująłem w formie tabelki, gdzie

+  wynik lepszy od oczekiwanego  (consensus USA +164tys. Kanada +25tys.)

– wynik gorszy od oczekiwanego

strzałki wskazują prawdopodobny kierunek dla danej pary

Dane USA + +
Dane Kanada + +
NZD/USD
USD/CAD ↓↓ ↑↑ ↓↑
NZD/CAD

Nie uwzględniłem w tabeli wyników zgodnych z oczekiwaniami ekspertów – rynek może w tym wypadku nie wykonać znacznych ruchów, zmienność będzie mała i ruchem ceny mogą kierować inne czynniki. Oczywiście są to domniemane kierunki i takie typowanie nie ma wiele wspólnego z price action czy analizą techniczną, jest to bardziej fundamentalne podejście i należy traktować to jako ciekawostkę. Rynek jutro zweryfikuje czy takie rozważania mają sens.

NZDCAD - przed payrollsami
NZDCAD H4 – dwa zlecenia oczekujące będą otwarte na 5 minut przed danymi z rynku pracy USA i Kanady

Analizując wykres H4, można wstępnie określić zakres ruchu ceny. W przypadku wybicia górą celem może być pokonane wsparcie kanału aktualnie w okolicy 0.8750.

W przypadku wybicia dołem, które ze względu na dywergencje spadkową uważam za bardziej prawdopodobną, cena może podążyć do silnego poziomu S/R 0.8500.

Przed danymi otwieram dwa zlecenia oczekujące SELL STOP i BUY STOP… z nadzieją, że parę minut po 14:30 jedno z nich powinno zacząć punktować…


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here