Naga MarketsProponowany przez Facebooka stablecoin Libra budzi wiele kontrowersji. Mimo obaw Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego o to, że projekt może utrudniać konkurencję, bądź nawet stanowić zagrożenie dla polityki pieniężnej i konsumentów, stowarzyszenie Libra dąży do tego, by LibraCoin ujrzał światło dzienne już w 2020 roku.


Libra środkiem płatniczym dla miliarda ludzi na świecie

Już w ubiegłym tygodniu Facebook ujawnia, jakie waluty będą stanowiły oparcie dla LibraCoin. Mają być to: amerykański dolar, euro, jen, funt brytyjski i dolar singapurski. Mimo tego oświadczenia, wiceprezes ds. stosunków inwestorskich PayPal Gabrielle Rabinovitch, która w czwartek podpisała umowę ze Stowarzyszeniem Libra wskazuje, że “to niewiążące zobowiązanie”.

– I oczywiście, myślę, że zanim dojdziemy do tego punktu, w którym [Libra] stanie się czymś więcej niż tylko bardzo ekscytującym pomysłem, czeka nas wiele pracy – dodała.

PayPal jest częścią stowarzyszenia Libra, które będzie nadzorować coiny oparte na blockchainie, utrzymując rzeczywista rezerwę aktywów, aby utrzymać jej wartość na stabilnym poziomie.

Facebook tworząc Librę miał na celu stworzenie nowej, globalnej waluty kryptograficznej, będącej wirtualnym pieniądzem służącym do dokonywania cyfrowych płatności dla ponad miliarda ludzi.

– Cele i ambicje Libry są bardzo zbieżne z ogólnymi ambicjami PayPal, jeśli chodzi o służbę osobom, demokratyzację dostępu do kapitału. Więc bardzo wierzymy w potencjał Libry – powiedział Rabinovitch.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar traci przez atak dronowy w Arabii Saudyjskiej
Następny artykułKurs euro, dolar i frank w górę w poniedziałek. Jedynie funt traci do złotego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here