Naga MarketspaypalDziałająca od 1998 roku platforma płatnicza Paypal wprowadziła niedawno innowację, w postaci wewnętrznego programu motywacyjnego dla swoich pracowników opartego o technologię blockchain.


Paypal przekonuje się do nowej technologii

Ponad pół roku temu w pracowni innowacji firmy w San Jones został powołany zespół składający się z 25 specjalistów, którzy pracowali nad nową wersją platformy Paypal opartej na blockchainie. Na razie nowy system będzie dostępny i testowany wyłącznie przez pracowników firmy.

Nowa platforma blockchainowa PayPala nagradza pracowników w krypto-tokenach, ale mają one wartość tylko w wewnętrznym systemie PayPal i na platformie. Pracownicy mogą gromadzić tokeny przystępując do innowacyjnych programów czy tworząc nowe pomysły. Mogą również wymieniać tokeny między sobą lub na ponad 100 atrakcyjnych nagród. Są to m.in. turniej pokerowy z wiceprezesami firmy czy poranek sztuk walki z prezesem PayPala Danem Schulmanem.

Zobacz również: GPW wchodzi w blockchain: stworzy platformę stokenizowanych aktywów

Blockchain zagości w firmie na stałe ?

blockchain technologyWspomniana pracownia innowacji działa głównie na prototypach. Wcześniej pracowano w niej nad technologią głosową, która po testach została wdrożona na stałe. Może to oznaczać, że wewnętrzna platforma dla pracowników pozwali firmie PayPal wypróbować system oparty na technologii blockchain, który teoretycznie mógłby zostać udostępniony w przyszłości szerszemu gronu odbiorców. Nie zostało to jeszcze potwierdzone przez zarząd PayPala, jednak nie można wykluczyć takiej możliwości, jeśli nowa technologia okaże się skuteczna i będzie istniało uzasadnienie biznesowe dla jej zastosowania.

W maju br. dyrektor Finansowy Paypala, John Rainey powiedział w wywiadzie, że jego firma nie widzi zbytniego zainteresowania kryptowalutami, ponieważ ich zmienność raczej zagraża niż pomaga.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here