Naga MarketspaypalPayPal może wkrótce wyemitować własną kryptowalutę – mówi CSO CoinShares. W efekcie byłaby to konkurencja dla np. Libry Facebooka.

  • PayPal stworzy swoją kryptowalutę?
  • To sugeruje CSO CoinShares.
  • Byłaby to konkurencja dla Libry Facebooka.

PayPal stworzy swoją krytowalutę?

Meltem Demirors, CSO w firmie zarządzającej aktywami cyfrowymi CoinShares, mówi, że nie będzie zaskoczona, jeśli PayPal wyda własny token lub kryptowalutę po tym, jak gigant ujawnił informacje o jego wsparciu dla rynku bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
W wywiadzie z 21 października dla programu Fast Money Demirors stwierdziła, że wsparcie dla kryptowalut ze strony PayPala może ostatecznie stać się podstawą do uruchomienia własnej cyfrowej waluty tej firmy.

– Nie zdziwiłabym się, gdyby w ciągu najbliższych od sześciu do dwunastu miesięcy PayPal wprowadził na rynek własną cyfrową walutę podobną do cyfrowego dolara, którą widzimy w wielu firmach płatniczych – powiedziała.

 

Demirors powiedziała też, że PayPal może być zainteresowany uruchomieniem własnego tokena lub kryptowaluty i to byłoby odpowiedzią na pytanie, dlaczego ta firma oficjalnie opuściła szeregi Stowarzyszenia Libra, organu zarządzającego projektem cyfrowej waluty Libra Facebooka. Przypomnijmy, że PayPal dołączył do inicjatywy na samym początku – czyli w czerwcu 2019 r. – i opuścił organizację po zaledwie kilku miesiącach, twierdząc, że nie chce, aby kontrola regulacyjna Libry „wkraczała w jego biznes”.

Dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, powiedział następnie, że jego firma opracowuje produkt, który „niekoniecznie jest konkurencyjny w stosunku do Libry”. Czy chodziło mu właśnie o kryptowalutę?

Wejście smoka

21 października PayPal oficjalnie ogłosił zaś, że ​​firma wprowadzi możliwość „kupowania, przechowywania i sprzedawania” wielu kryptowalut, w tym bitcoina (BTC), etheru (ETH), bitcoin cash (BCH) i litecoina (LTC) bezpośrednio za pomocą cyfrowego portfela PayPal. Dzięki nowej funkcji klienci PayPala będą mogli używać kryptowalut do robienia zakupów u dowolnego z 26 milionów sprzedawców na całym świecie.

Autor poleca również:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here