Naga MarketsPayPal przetworzył transakcje w sieci Ethereum, Bitcoin i Litecoin o wartości 2 mld dol. w maju 2021 r.Depozytariusz funduszy kryptowalutowych PayPal, spółka itBit, obracał w maju bitcoinem, ethereum, bitcoin cash, litecoinem i pax o wartości ponad 2,1 miliarda dolarów, zgodnie z danymi dostarczanymi przez narzędzie analityczne Nomics.

PayPal zwiększa aktywność na rynku kryptowalut

Należący do Paxos podmiot itBit jest giełdą kryptowalutową, która zapewnia płynność PayPal, amerykańskiej firmie prowadzącej system płatności online, która weszła na rynek kryptowalut w październiku 2020 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Łatwe do zintegrowania interfejsy API i ramy regulacyjne Paxos umożliwiły PayPal, który obecnie obsługuje cztery kryptowaluty, a mianowicie bitcoin (BTC), ethereum (ETH), bitcoin cash (BCH) i litecoin (LTC), wejście na rynek kryptowalut na masową skalę, którą mogła osiągnąć tylko mainstreamowa platforma finansowa.

Giełda itBit odnotowała ostatnio znaczny wzrost wolumenu obrotów co sugeruje, że platforma kryptowalutowa PayPal ma wysoką użyteczność wśród swoich użytkowników.

W dniu 19 maja, tuż po tym jak szeroki rynek cyfrowych aktywów załamał się, itBit osiągnął rekordowy dzienny wolumen obrotu wynoszący 303 miliony dolarów. Giełda kryptowalutowa wcześniej osiągała rekord obrotu w wysokości prawie 240 milionów dolarów w styczniu tego roku, a dla porównania przed wejściem PayPal na rynek maksymalne wartości nie przekraczały 60 milionów dol.

Źródło: Nomics

PayPal wywołał skrajne reakcje społeczności w zeszłym roku kiedy ogłosił, że jego klienci mogą kupować, sprzedawać i trzymać bitcoina w ramach platformy płatniczej giganta. W tym czasie firma nie pozwała jednak na przenoszenie środków do zewnętrznego portfela, co daje pełną kontrolę użytkownikom nad ich środkami.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Przelewy do portfeli zewnętrznych również w PayPal

Niedawno szef działu blockchain i kryptowalut w PayPal, Jose Fernandez da Ponte, ogłosił na konferencji Consensus, że PayPal i jego spółka zależna Venmo, zajmująca się płatnościami mobilnymi, dodadzą wsparcie dla transferów BTC z platformy do portfeli stron trzecich.

– Chcemy, aby było to tak otwarte, jak to tylko możliwe. Rozumiemy, że istnieje większa użyteczność tych tokenów, jeśli można je przenosić, więc zdecydowanie badamy, w jaki sposób możemy pozwolić ludziom przesyłać kryptowaluty do i z ich adresów PayPal – komentował.

Z ponad 3,5 miliona użytkowników PayPal na całym świecie, możliwość transferu kryptowaluty z platformy do portfela strony trzeciej może ponownie znacznie zwiększyć adopcję cyfrowych aktywów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs eur/usd | dax 30 prognoza | ranking kryptowalut | notowania kghm | euro cena | ccc akcje | biomedlub |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNETSU SA 10 czerwca rusza z kampanią crowdfundingową
Następny artykułMicroStrategy zwiększa wartość śmieciowych obligacji powiązanych z bitcoinem (BTC)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here