Naga MarketsPayPal pozwoli wypłacić kryptowaluty na zewnętrzne portfele, twierdzi ReutersZaangażowanie giganta płatności, notowanej na Wall Street spółki PayPal, wydaje się być coraz większe. W środę przedsiębiorstwo ujawniło, że pozwoli użytkownikom na przesłanie swoich cyfrowych aktywów do portfeli zewnętrznych podmiotów, wynika z informacji, do których dotarła agencja prasowa Reutera.

PayPal wykonuje kolejny krok w kierunku adopcji kryptowalut

Wiadomość pojawia się zaledwie siedem miesięcy po tym, jak PayPal po raz pierwszy umożliwił zakupy kryptowalut na swojej platformie. W tym czasie decyzja ta była zapowiadana jako kamień milowy w dalszym rozwoju cyfrowych aktywów i ich oficjalnego wejścia do mainstreamu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Środowe ogłoszenie oznacza, że użytkownicy PayPal będą mogli wysyłać swoje kryptowaluty do innych portfeli zewnętrznych dostawców. Do tej pory mogli trzymać je jedynie w ramach portfela oferowanego przez PayPal lub wymienić je na waluty tradycyjne w celu wypłaty. Teraz swoje środki będą mogli przelać na giełdy, do zdecentralizowanych protokołów lub na zimne portfele offline.

Jednak ani Reuters, ani PayPal nie określiły kiedy funkcja wycofywania kryptowalut będzie dostępna. Jeśli będzie to podobne do decyzji firmy płatniczej o umożliwieniu zakupów kryptowalutowych jesienią zeszłego roku, początkowe wdrażanie wypłaty na portfele podmiotów trzecich może być stopniowe i oparte na lokalizacji.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

PayPal stawia na rozwój oferty kryptowalutowej

Przyjęcie kryptowalut przez PayPal wydaje się być zakorzenione w jasno zdefiniowanej strategii spółki, która widzi dynamiczny wzrost zastosowania cyfrowych aktywów w krótkim czasie. Jak wcześniej informował Comparic.pl, dyrektor generalny Dan Schulman uważa, że w ciągu następnej dekady zobaczymy “ogromny spadek użycia gotówki”:

– Wszystkie czynniki formalne płatności zapadną się w telefon komórkowy. Karty kredytowe jako czynnik znikną, a użytkownik będzie korzystał z telefonu, ponieważ telefon może dodać znacznie więcej wartości niż tylko przyłożenie swojej karty kredytowej – komentował.

invest

Wcześniej w tym miesiącu Schulman wskazał również, że działalność PayPal w zakresie kryptowalut już przynosi efekty dla firmy. “Mamy ogromną ilość naprawdę świetnych wyników, które mają miejsce dzięki naszym działaniom kryptowalutowym”, powiedział.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wirtualna polska notowania | wti kurs | kurs eur | ropa naftowa kurs | tickmill | kernel kurs | kurs orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNvidia z rekordowym przychodem. Kryptowaluty zbagatelizowane w raporcie kwartalnym
Następny artykułBitcoin Mining Council: Michael Saylor dementuje teorie spiskowe dotyczące Rady
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here