Naga MarketsPayPal pozwoli na zakupy z wykorzystaniem Bitcoina (BTC) i innych kryptowalutPayPal dołącza do rynku kryptowalut. Klienci PayPal będą mogli używać kryptowalut do robienia zakupów u dowolnego sprzedawcy w sieci firmy od początku 2021 roku. Kryptowaluty obsługiwane przez PayPayl w pierwszej kolejność to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) oraz Litecoin (LTC).

  • PayPal oferuje klientom portefele do kryptowalut
  • W przyszłym roku płatności za zakupy będą mogły być dokonywane za pomocą kryptowalut

Bitcoin i inne kryptowaluty w PayPal

Płatności będą rozliczane za pomocą walut fiducjarnych, podobnie jak w przypadku wielu istniejących już rozwiązań, takich jak choćby BitPay. Oznacza to, że sprzedawcy będą otrzymywać waluty fiducjarne, a PayPal zajmie się konwersją.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Oprócz płatności w kryptowalutach, użytkownicy PayPal będą również mogli kupować kryptowaluty bezpośrednio przez aplikację. Oznacza to, że PayPal udostępni użytkownikom portfele do kryptowalut umożliwiające kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut za pośrednictwem aplikacji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

PayPal jest jednym z największych globalnych dostawców usług płatniczych z 346 milionami aktywnych kont i 222 miliardami dolarów wolumenu przeprocesowanych transakcji w drugim kwartale 2020 roku. Był jednym z pierwszych członków-założycieli stowarzyszenia Libra, jednak poźniej wycofał się w następstwie presji regulacyjnej na projekt.

Pogłoski o planowanej integracji kryptowalut pojawiły się już na początku tego roku. Firma jest jednak często krytykowana w kręgach kryptowalut z powodu postrzeganych nieuczciwych praktyk i stopnia kontroli jaką posiada w ramach własnej sieci.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here