Naga MarketsPayPal ogłasza wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. W tym tygodniu PayPal ogłosił wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku – to kolejny rekordowy okres w historii działania firmy. W tym roku byliśmy świadkami niesamowitych zmian na rynku e-commerce. Amerykański fintech miał zaszczyt być w centrum tej rewolucji.

PayPal notuje kolejny historyczny sukces

Poniżej znajduje się kilka kluczowych wniosków.

  • W trzecim kwartale tego roku PayPal przeprocesował rekordową liczbę transakcji, dzięki czemu osiągnął największe TPV (Total Payment Volume) w swojej historii na poziomie 247 miliardów USD. Biorąc pod uwagę wyniki z tego kwartału, spółka szacuje, że bieżący run rate wynosi około 1 biliona USD liczonych w łącznej wartości płatności.
  • W dobie permanentnego wzrostu liczby użytkowników korzystających z handlu online, wygoda i bezpieczeństwo PayPal nigdy nie były bardziej atrakcyjne czy potrzebne niż teraz. W trzecim kwartale tego roku w systemie zarejestrowało się 15,2 milionów nowych aktywnych kont – to drugi z rzędu kwartał, gdy fintech osiągnął rekordową liczbę nowych użytkowników pozyskanych organicznie. To oznacza, że jest na dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu – zakończenia tego roku z największą w historii liczbą 70 milionów nowych kont na pokładzie.
  • Odnotowano także raptowny wzrost liczby kont biznesowych. W tym kwartale 1,5 milionów osób zaczęło sprzedawać z PayPal – to ponad dwa razy większy przyrost niż przed wybuchem pandemii koronawirusa. Ten skok pokazuje, że coraz więcej przedsiębiorców dostosowuje się do nowych warunków, przenosząc swoje biznesy do sfery online.
  • Podsumowując wszystkie liczby, napływ nowych klientów i rekordowa liczba transakcji płatniczych złożyły się na największy przyrost dochodów w historii PayPal.
  • W pierwszych tygodniach października fintech osiągnął najwyższe w historii TPV przeprocesowane jednego dnia.

W tym roku PayPal przeprocesuje ponad 900 miliardów USD łącznej wartości transakcji, obsługując ok. 375 milionów klientów. Jest największą otwartą e-platformą płatności na całym świecie, a wydarzenia 2020 roku wzmocniły jeszcze bardziej znaczenie wartości, które oferuje klientom, jak i swoją rynkową pozycję. Następne kilka lat będzie decydującym okresem nowego etapu rozwoju PayPal.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka najwyżej od 5 lat! Dolar (USD/CHF) mocno w dół przez wybory w USA
Następny artykułBlok po 22 – 6 listopada 2020: EUR/USD, Złoto
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here