Naga MarketsPayPal notuje najlepszy kwartał w historiiZmuszeni do pozostania w domach konsumenci zaczęli patrzeć na zakupy w sieci przychylniejszym okiem. Doprowadziło to do większego zapotrzebowania na usługi płatnicze w internecie, a co za tym idzie do większych przychodów firm świadczących takie usługi. Jedną z takich spółek był PayPal, którego wyniki przekroczyły oczekiwania analityków.

  • Wyniki PayPal przekroczyły oczekiwania analityków.
  • Przychód spółki wzrósł o 22% i wyniósł 5,25 miliarda dolarów.
  • Z platformy korzysta prawie 222 miliony użytkowników.

PayPal zyskuje na dobrej kondycji e-commerce 

Według opublikowanego w środę raportu, przychód PayPal wyniósł 5,26 miliarda dolarów, w porównaniu do 4,30 miliarda dolarów w drugim kwartale 2019 roku. Oznacza to wzrost o 22% (956 milionów dolarów), a także przekroczenie konsensusu, który wynosił 4,99 miliarda dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk netto spółki wzrósł z 823 milionów dolarów w drugim kwartale 2019 roku do 1,53 miliarda dolarów w kwartale zakończonym 30 czerwca 2020 roku, co daje wzrost o 86%.

Duży wzrost widać również w skorygowanym zysku na akcję. Wyniósł on 1,07 dolara na akcję, co oznacza wzrost o 49% z poziomu 71 centów na akcję. W tym przypadku prognozy analityków mówiły o 0,87 centach na akcję.

Zobacz również: AMD: akcje w górę o 12,5% po publikacji świetnych wyników finansowych

Wartość transakcji dokonanych za pośrednictwem PayPal w drugim kwartale wyniosła 221,73 miliarda dolarów, czyli o 29% więcej niż rok wcześniej. O 21% zwiększyła się także liczba aktywnych kont i wyniosła 346 miliony dolarów.

W ciągu 10 ostatnich dni PayPal wzrósł o 7,29% 

PayPal miał właśnie najsilniejszy kwartał od czasu, gdy pięć lat temu stał się niezależną spółką giełdową. Mówiąc wprost, nasza działalność nigdy nie była bardziej znacząca i ważna w samym środku pandemii COVID-19. Byliśmy świadkami znaczących zmian w skali makro, które naszym zdaniem będą miały trwały i zdecydowanie pozytywny wpływ na naszą działalność.– powiedział prezes PayPal, Dan Schulman.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji PayPal w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here