Naga MarketsDyrektor Finansowy Paypala, John Rainey powiedział w wywiadzie, że jego firma nie widzi zbytniego zainteresowania kryptowalutami, ponieważ ich zmienność raczej zagraża niż pomaga.


Firma była pionierem w płatnościach bitcoinem, na ich platformie klienci mogli akceptować BTC już w 2014 roku, kiedy jego cena wynosiła 400 dolarów. Dzisiaj Rainey stwierdził, że nie widzi dużego zainteresowania wśród swoich klientów.

“Jeśli jesteś handlowcem i coś sprzedajesz, masz marżę powiedzmy 10%, akceptujesz płatności bitcoin, który następnego dnia spada o 15% to jesteś stratny. Dlatego teraz nie widzimy dużego zainteresowania ze strony naszych klientów. Ale jeśli to ustabilizuje się w przyszłości, na pewno będziemy to wspierać” – wyjaśnia.

Ostatnie zdanie to zapewne odniesienie do patentu, który złożył PayPal w marcu. Chodzi o implementacje kryptowalut na dużą skalę, wtedy pozwoli to na natychmiastowe przetwarzanie transakcji poza łańcuchem, eliminując wysokie koszty i długi czas oczekiwania.

Firma PayPal działa od 1998 roku i ma obecnie 237 milionów aktywnych rachunków a wolumen tylko w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 132 mld dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBraster – silne wzrosty mimo straty w 1Q
Następny artykułWładze Tajlandii regulują rynek kryptowalut
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here