TMS


Dyrektor Finansowy Paypala, John Rainey powiedział w wywiadzie, że jego firma nie widzi zbytniego zainteresowania kryptowalutami, ponieważ ich zmienność raczej zagraża niż pomaga.


Firma była pionierem w płatnościach bitcoinem, na ich platformie klienci mogli akceptować BTC już w 2014 roku, kiedy jego cena wynosiła 400 dolarów. Dzisiaj Rainey stwierdził, że nie widzi dużego zainteresowania wśród swoich klientów.

“Jeśli jesteś handlowcem i coś sprzedajesz, masz marżę powiedzmy 10%, akceptujesz płatności bitcoin, który następnego dnia spada o 15% to jesteś stratny. Dlatego teraz nie widzimy dużego zainteresowania ze strony naszych klientów. Ale jeśli to ustabilizuje się w przyszłości, na pewno będziemy to wspierać” – wyjaśnia.

Ostatnie zdanie to zapewne odniesienie do patentu, który złożył PayPal w marcu. Chodzi o implementacje kryptowalut na dużą skalę, wtedy pozwoli to na natychmiastowe przetwarzanie transakcji poza łańcuchem, eliminując wysokie koszty i długi czas oczekiwania.

Firma PayPal działa od 1998 roku i ma obecnie 237 milionów aktywnych rachunków a wolumen tylko w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 132 mld dolarów.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here