Naga MarketsCOO OKCoin twierdzi, że PayPal zwiększy adopcję kryptowalut, jeśli pogłoski dot. planów firmy są prawdziwe.

  • COO OKCoin uważa, że PayPal może zwiększyć skalę adopcji kryptowalut, jeśli faktycznie podejmie działania, o których obecnie się plotkuje.
  • Ponoć gigant ma dodać kryptowaluty jako opcję na swojej platformie.

PayPal wzmocni rynek kryptowalut?

Ostatnio pojawiły się pogłoski o tym, że PayPal dodaje kryptowaluty jako nową opcję płatności na swojej platformie. Chociaż nie znamy jeszcze żadnych dodatkowych informacji w tej sprawie (nawet nie wiadomo, czy to prawda), dyrektor operacyjny OKCoin, Jason Lau, powiedział, że cyfrowe aktywa w systemie PayPal spowodują skok adopcji kryptowalut na rynku.

Kiedy tradycyjny gracz, taki jak PayPal, który ma 325 milionów użytkowników, wkracza na przestrzeń kryptowalut, z pewnością będzie to miało pozytywny wpływ kryptowaluty – powiedział Cointelegraph Lau.

Plotki dot. całej sprawy pojawiły się w Internecie 22 czerwca. W tym samym czasie w sieci opublikowano oferty pracy PayPala. Firma poszukuje inżynierów związanych z kryptografią i blockchainem. Nie jest jednak jasne, czy społeczność BTC dobrze układa te dostarczone przez media puzzle w jedną, spójną całość. Możliwe, że to tylko plotki, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

Zalety kryptowalut

Lau wskazuje na te zalety kryptowalut, które mogą wspomóc adopcję.

Pełna kontrola nad kryptowalutą dodaje użytkownikom bardzo ważny poziom bezpieczeństwa i użyteczności – dodał ekspert z OKCoin.

Uważa, że “dodanie kryptowalut przez PayPal przyniosłoby dodatkową świadomość, [zwiększyłoby] adopcję i [dało] nową metodę płatności o niskim współczynniku tarcia dla indywidualnych użytkowników”.

Od pewnego czasu mówi się też o tym, że BTC ma pojawić się na Twitterze jako opcja płacenia napiwków za popularne tweety. Tym samym BTC stałoby się wewnętrzną walutą tego portalu społecznościowego.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here