Naga MarketsPayPal inwestuje w Taxbit, firmę pomagającą wyliczać podatki od kryptowalutPayPal Holdings Inc zainwestowało właśnie w spółkę Taxbit z Salt Lake City w stanie Utah, która pomaga konsumentom i firmom obliczać podatki należne od zysków, jakie zostały wygenerowane przy obrocie kryptowalutami – poinformowały w czwartek obie firmy.

  • PayPal zainwestowało w Taxbit, firmę, która pomaga konsumentom i podmiotom prawnym obliczać podatki należne od zysków, jakie zostały wygenerowane przy obrocie kryptowalutami.
  • Taxbit ma teraz powiększyć swój personel i ponoć przygotować się do ekspansji poza granice USA.

Taxbit rozwinie się dzięki PayPal

Taxbit wykorzysta ponoć inwestycje ze strony PayPal, aby powiększyć swój zespół i rozwinąć działalność – przekazał mediom Austin Woodward, dyrektor generalny i założyciel firmy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wejście za granicę to ogromny element układanki – powiedział Woodward w wywiadzie, jakiego udzielił Reutersowi.

Taxbit pozyskało również fundusze za pośrednictwem Coinbase Ventures, oddziału ds. kapitału podwyższonego ryzyka popularnej giełdy kryptowalut, oraz od Winklevoss Capital, rodzinnego biura założonego przez przedsiębiorców technologicznych Tylera i Camerona Winklevossów.

PayPal, który pod koniec 2020 r. zaczął umożliwiać konsumentom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut, jest jedną z wielu uznanych firm, które w ostatnich miesiącach bardziej zainteresowały się cyfrowymi walutami i blockchainem.

Taxbit

Z kolei firma Taxbit, założona w 2017 roku przez księgowych, prawników podatkowych i inżynierów oprogramowania, opracowała oprogramowanie, które umożliwia firmom, takim jak giełdy kryptowalut, wystawianie formularzy podatkowych swoim użytkownikom, a konsumentom pozwala z kolei obliczyć, ile podatku są winni państwu od zysków wygenerowanych za pomocą swoich kryptowalut.

Taxbit „może pomóc ludziom zoptymalizować podatki, ponieważ [firma] obserwuje kryptowaluty przez cały rok”, powiedział też Woodward.

“Chociaż bitcoin i inne wirtualne waluty były dotąd głównie atrakcyjne dla spekulantów, walczyły o to, aby stać się powszechnymi formami płatności, po części dlatego, że są one traktowane jako własność do celów podatkowych w Stanach Zjednoczonych, co sprawia, że ​​każda transakcja [w nich zawarta] podlega opodatkowaniu” – dodaje Reuters.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here