Naga MarketspaypalGigant rynku płatności elektronicznych PayPal dokonał swojej pierwszej inwestycji w firmę zajmującą się technologią blockchain.

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, PayPal dołączył do Cambridge Blockchain, startupu, który pomaga instytucjom finansowym i innym firmom zarządzać poufnymi danymi za pomocą nowej technologii.

Ani PayPal, ani Cambridge Blockchain nie ujawnili kwoty inwestycji, ale ostatnie informacje wskazują, że ten drugi zebrał w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy łącznie 3,5 mln USD nowego kapitału od kilku inwestorów.

Wcześniej zebrano już 7 milionów USD, z czego 3 miliony USD pochodziło od kilku inwestorów, w tym HCM Capital, części VC Foxconn, który produkuje iPhone’a dla Apple, a także Digital Currency Group.

Blockchain do tożsamości cyfrowej

Rzecznik prasowy PayPal przekazał CoinDesk następującą informację:

„Dokonaliśmy inwestycji w Cambridge Blockchain, ponieważ [startup] stosuje blockchain do tożsamości cyfrowej w sposób, który naszym zdaniem może przynieść korzyści firmom świadczącym usługi finansowe, w tym PayPal. Nasza inwestycja pozwoli nam zbadać potencjalną współpracę w celu wykorzystania technologii blockchain.”

Cambridge Blockchain z siedzibą w Massachusetts przechowuje, udostępnia i weryfikuje dane za pomocą blockchaina. Startup zatrudnia obecnie 15 pracowników w biurach w USA, Paryżu i Pekinie.

Firma koncentruje się na rejestrowaniu danych osobowych koniecznych do otwierania kont w bankach i innych instytucjach świadczących usługi finansowe. Startup jest częścią Decentralized Identity Foundation, która obejmuje też Enterprise Ethereum Alliance, R3, IBM Blockchain i Hyperledger.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Firma posiada już praktyczne doświadczenie w kwestii europejskich norm, takich jak ogólne rozporządzenie o ochronie danych (GDPR) i PSD2, druga europejska dyrektywa w sprawie płatności.

Cambridge Blockchain współpracuje już z LuxTrust, wspieranym przez rząd Luksemburga i instytucje finansowe w regionie. PayPal przeniósł zresztą swoją europejską siedzibę do Luksemburga i otrzymał tam licencję bankową. Przedstawiciele Cambridge Blockchain mówią mediom:

“Nie możemy mówić konkretnie o tym, co robimy komercyjnie, ponieważ jest to obecnie rodzaj eksploracji, ale myślę, że fakt, że jesteśmy zlokalizowani w Luksemburgu, a oni [PayPal] mają tam siedzibę, również pomógł we współpracy.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here