Naga MarketsPayPal i Square zyskają na gwałtownych ruchach kursu bitcoina (BTC) - twierdzi Dan Dolev Mizuho SecuritiesAnalityk Mizuho Securities, Dan Dolev, twierdzi, że giganci z rynku płatności, Square i PayPal, są w stanie skorzystać z gwałtownych ruchów ceny bitcoina, nawet jeśli wiodąca kryptowaluta zacznie bessę.

  • PayPal i Square zyskują na wahaniach ceny BTC – wynika z badania Mizuho Securities.
  • Wraz z gwałtownymi ruchami kursu BTC rośnie bowiem zaangażowanie inwestorów.

PayPal i Square zyskają na ruchach cenowych BTC

W nowym wywiadzie dla CNBC Dolev wyjaśnia, że ​​przychody Square tradycyjnie rosły, nawet gdy bitcoin tracił mocno na wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wykonaliśmy trochę pracy. Spojrzeliśmy wstecz na rok 2017 i odkryliśmy, że przychody z bitcoina dla Square nadal rosną i to nawet w okresach, w których kurs BTC w rzeczywistości nie rośnie. Teraz mieliśmy zaś rajd, mocną hossę, i to od grudnia, a nawet listopada. Łatwo jest zacząć myśleć, że bitcoin osiągnie cenę 100 000 USD. Ale historycznie, nawet w okresach, w których spadał, zysk brutto z bitcoina [dla Square] rósł – mówił.

Dlaczego tak się dzieje?

– Przyczyna tego jest dwojaka. Po pierwsze, jest wtedy więcej użytkowników, którzy faktycznie używają lub handlują bitcoinami w aplikacji Cash. Po drugie, rośnie liczba transakcji na jednego użytkownika. To, co zauważyliśmy w naszej notatce, to to, że nawet jeśli bitcoin pójdzie na 100 000 USD lub pozostanie na poziomie 30 000 lub [spadnie do] 10 000 USD, Square nadal będzie na tym korzystać – tłumaczył.

Hodlerzy nie są tu mile widziani!

Ekspert zwraca uwagę też na to, że użytkownicy trzymający bitcoina zamiast nim handlować mogą być szkodliwi dla Square.

– Ma to związek z zaangażowaniem, które rośnie z powodu zmienności kursu bitcoina. Ponieważ bitcoin pozostaje bardzo zmienny, tak naprawdę myślę, że zwiększa zaangażowanie. Jeśli bitcoin po prostu pozostanie na określonej cenie i się nie poruszy, nie byłoby to tak dobre dla zaangażowania w aplikację nie tylko Square, ale prawie wszystkich innych, którzy oferują handel bitcoinami – dodał.

Jest zdania, że zmienność ceny wpływa w ten sam sposób na PayPal. Firma ta zaczęła zaś zezwalać swoim użytkownikom w USA na kupowanie i sprzedawanie bitcoinów.

– Dokładnie te same trendy obserwujemy w systemie PayPal. Jedyna różnica między PayPal a Square polega na tym, że oferta PayPala pojawiła się dopiero w listopadzie – powiedział. – Spodziewałbym się, że te same trendy będą działać w systemie PayPal, z tą różnicą, że oferta Square jest znacznie szersza, co oznacza, że ​​zaangażowanie w aplikację ma znacznie większe znaczenie dla innych produktów – dodał.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here