Naga MarketsPaweł Piotrowski został nowym wiceprezesem PozbuduWarszawa, 20.09.2021 (ISBnews) – Paweł Piotrowski został powołany na stanowisko wiceprezesa Pozbudu, podała spółka. Jednocześnie zakończona została misja członka rady nadzorczej – Marcina Raubo, który w sierpniu tego roku oddelegowany został do czasowego pełnienia funkcji wiceprezesa Pozbudu po zmianach które miały miejsce w organach spółki w lipcu br.

„Bardzo cieszę się, iż Grupa Pozbud pozyskała tak istotne wzmocnienie dla segmentu przemysłu kolejowego, który jest jednym ze strategicznych kierunków Grupy. Podpisaliśmy właśnie w ramach konsorcjum pierwsze umowy o wartości 70,6 mln zł z PKP Intercity na modernizację 14 wagonów. Łącznie złożyliśmy do tej pory oferty dotyczące 130 wagonów na kwotę 590 mln zł, czekamy na rozstrzygnięcia. Planujemy udział w kolejnych postępowaniach przetargowych organizowanych w ramach realizacji Planu rozwoju i inwestycji PKP Intercity na lata 2021-2030, zakładającego inwestycje, w tym inwestycje taborowe, na poziomie 19 mld zł. Zaangażowanie w transport kolejowy, którego rozwój pozwoli na zmniejszenie śladu węglowego, jest zbieżne z naszymi priorytetami proekologicznymi” – powiedział prezes Pozbudu Łukasz Fojt, cytowany w komunikacie.Paweł Piotrowski od sierpnia br. był doradcą zarządu Pozbudu. W latach 2006-2021 był odpowiedzialny za rozwój biznesu francuskiej grupy Thales w Polsce w sektorach kolejowym, obronnym, bezpieczeństwa, kosmicznym i cyberbezpieczeństwa. Aktywnie uczestniczył w projektach realizowanych dla PKP PLK przy modernizacji linii kolejowych w Polsce m.in. implementacja pierwszego systemu ETCS poziomu 1 na linii CMK, modernizacja linii magistralnych E65, E75, E20, E30 i wielu innych. Piastował stanowisko dyrektora krajowego Thales w Polsce i jednocześnie prezesa spółki Thales Polska, a także był członkiem zarządu Thales Alenia Space Polska, Thales DIS Polska, jak również prezesem Thales Rail Signalling Solutions. W latach 2005-2006 Paweł Piotrowski był wiceprezesem Urzędu Transportu Kolejowego odpowiedzialnym za sprawy techniczne i bezpieczeństwo w ruchu kolejowym. Reprezentował UTK podczas spotkań Europejskiej Agencji Kolejowej.

Pozbud specjalizuje się w produkcji okien i drzwi, jak również w świadczeniu kompleksowych usług budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 193,75 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: develia cena akcji | pgnig akcje opinie | mercator notowania | ropa wti notowania | akcje pgnig prognozy | cd projekt giełda | giełda benefit |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here