Naga Markets


Biznes Focus to program prowadzony przez Cezarego Andrzejczyka, który co tydzień spotyka się w studiu Comparic24.tv z przedstawicielami świata biznesu o kwestiach, które są ważne dla wszystkich tych, którzy inwestują, którzy inwestować by chcieli, a którzy nie posiadają wystarczającej do tego wiedzy i chcieliby tę wiedzę zdobyć lub ją pogłębić.


Gościem pierwszego, premierowego odcinka był Paweł Frańczak, partner zarządzający kancelarii PFLAW.pl. Tematem rozmowy Cezarego Andrzejczyka z Pawłem Frańczakiem były kwestie regulacyjne branży finansowej w Polsce i to w jaki sposób firmy krajowe, ale również i te z kapitałem zagranicznym mogą szukać szans rozwoju nad Wisłą.

“Można powiedzieć, że obecnie w Polsce mamy do czynienia z falą regulacyjną. Myślę, że wszyscy uczestnicy rynku finansowego w Polsce już powoli zauważają, że regulacje mają tendencję do ciągłego rozwoju i wzrostu. Ten, tak zwany gorset regulacyjny w Polsce staje się coraz bardziej restrykcyjny. Jednak Polska nie jest wyjątkiem w Europie ponieważ bieżący trend związany jest z rozwojem nie tylko regulacji lokalnych ale i przepisów Unii Europejskiej. (…) Nie jest jednak tak, że te regulacje zawsze są czymś co przeszkadza w tworzeniu biznesu. Z mojego doświadczenia wiem, że jeżeli biznes ma urosnąć powyżej określonego progu w branży finansowej to te regulacje są jednak konieczne. (…) pozwalają one ustrukturyzować pewne procesy, zdobyć zaufanie potencjalnych klientów a to zawsze przekłada się na lepiej funkcjonujący biznes” – przekonuje na antenie Comparic24.tv Paweł Frańczak.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here