Naga MarketsZ powodu skomplikowanej historii XX wieku, Polacy nie mieli czasu ani możliwości na wykształcenie w sobie nawyku długoterminowego oszczędzania, twierdzi Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). W rozmowie z Agnieszką Zaręba z Comparic24.tv przyznaje jednak, że rodaków wreszcie stać na oszczędzanie.


„Trudno oczekiwać, że wszyscy Polacy będą znali się na inwestowaniu”

Agnieszka Zaręba rozmawia z Pawłem Borysem, inwestowaniu długoterminowym, o tym jak zwiększyć udział instrumentów rynku kapitałowego w strukturze oszczędności gospodarstw domowych, jaki jest wpływ PPK i transformacji OFE na poziom przyszłego zabezpieczenia emerytalnego Polaków, jakie są bariery i czynniki wzrostu poziomu partycypacji w PPK oraz o tym jak kwestia uczestnictwa pracodawcy w tym programie motywuje pracownika.

W momencie gdy mamy już trochę wolnych środków warto również popracować nad wiedzą w zakresie inwestowania długoterminowego, aby w sposób umiejętny i korzystny je lokować – twierdzi Paweł Borys z PFR.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułS&P 500 stracił 30%, a potencjał do spadków jest nadal widoczny, twierdzi P. Kwiecień
Następny artykułKNF mówi nie dywidendom. Firmy mają zatrzymać zysk dla siebie
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here