Naga MarketsKampania samorządowa w Polsce trwa w najlepsze. W minioną niedzielę swoją konwencje wyborczą w Warszawie miał Patryk Jaki. Kandydat PiS na prezydenta Warszawy zaprezentował m.in. stworzenie 19. dzielnicy stolicy i wykorzystanie w mieście technologii Blockchain.


W stylu Jobsa

Jak na starcie zaznaczył konferansjer, wydarzenie było inspirowane „stylem Steve’a Jobsa”. Faktycznie, patrząc na sposób jego przeprowadzenia było dość innowacyjne i nowoczesne jak na polskie realia.

Konferencja dotycząca dokładnie programu Jakiego dla Warszawy ma odbyć się później. W czasie niedzielnego eventu zaprezentowano jednak koncepcję powołania 19. dzielnicy miasta stołecznego. Temat jest o tyle ciekawy, że w jego ramach proponuje się wykorzystać technologię Blockchain.

Dubaj w Warszawie

– Teraz przeniesiemy się w bardziej bajeczne miejsce – prowadzący zapowiedział projekt Mateusza Jarosiewicza z think tanku Smart Cities Polska. Ekspert opowiadał o Dubaju i o jego przemianie w miasto biznesu i nowoczesnych technologii.

Zdaniem Jarosiewicza na świecie obserwujemy teraz rywalizację krajów w kwestii innowacyjnych rozwiązań m.in. sztucznej inteligencji, odnawialnych źródeł energii czy właśnie Blockchian. Przybliżył raport „Stan przyszłości”, w którym międzynarodowi eksperci analizują kwestie rozwoju miast z zastosowaniem m.in. technologii sieci bloków.

– Jeden dolar zainwestowany w Smart City to ok. 5-6 dolarów oszczędności dla miasta – twierdzi ekspert z Smart Cities Poland.

W swojej prezentacji przedstawił wyliczenia dotyczące nowoczesnych technologii w Dubaju. Do 2035 roku Blockchain ma dać 1,5 mld dolarów oszczędności dla miasta, Internet Rzeczy – 4,8 mld dolarów zaś sztuczna inteligencja aż 182 mld dolarów.

Całą prezentację można znaleźć tutaj.

– Miasta dziś ścigają się, które jest bardziej innowacyjne, które szybciej zacznie wprowadzać Smart City. Jak nie zaczniemy gonić, to przegramy. Najwyższy czas gonić najlepszych – spuentował wydarzenie Jaki. – Mamy wybór: albo dalej miasto klejone na taśmę klejącą, albo Warszawa przyszłości.

Szejk w Polsce

O akcji Mateusza Jarosiewicza pisaliśmy już na łamach Comparic.pl. Akcja “Wspieraj inteligentne programu dla miast” i kreująca postać fikcyjnego “polskiego Szejka” jest częścią kampanii promującej idee smart city w Polsce prowadzoną przez Wrocławski Instytut Technologiczny, Polską Partię Piratów, polityka Mateusza Jarosiewicza i społeczność City2.0.neOS.

Nie tylko jednak Warszawa ma się stać w pełni inteligentnym miastem. W miniony czwartek swoją konferencję prasową zorganizował także niezależny kandydat na prezydenta miasta Bielsko-Biała, Janusz Okrzesik. Razem z prezes stowarzyszenia Niezależni.BB i bielską radną, Małgorzatą Zarębską, zapowiedział, że także wkrótce ogłosi swój projekt Smart City BB, w którym przedstawi własną wizję nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here