Naga MarketsPatenty w formie tokenów NFT? IBM widzi w tym rynek wart biliony dolarówGigant technologiczny IBM i specjaliści od własności intelektualnej z IPwe zaprezentowali w tym tygodniu IPwe Platform i Global Patent Marketplace, platformę opartą na blockchainie, która umożliwi tokenizację i handel patentami w formie niezamienialnych tokenów kryptowalutowych NFT.

  • Własne NFT emituje coraz więcej znanych podmiotów: wśród nich znalazły się m.in. nowojorska giełda, czy też magazyn Playboy
  • Jeżeli chcesz dokładniej dowiedzieć się czym są NFT, przeczytaj ten artykuł

IBM chce wprowadzić NFT na rynek patentowy

– Platforma IPwe ma na celu przekształcenie klasy aktywów patentowych poprzez zwiększenie przejrzystości i promowanie zaangażowania, co naszym zdaniem zachęci do innowacji – powiedział prezes spółki Erich Spangenberg cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy NFT są rdzeniem trwającego szału na kolekcjonerskie cyfrowy tokeny, do tej pory były one wykorzystywane głównie do handlu dziełami sztuki, obrazami, muzyką i innymi mediami. Jednak sama koncepcja – niewymiennych unikalnych tokenów, które reprezentują cyfrowe certyfikaty autentyczności i własności – doskonale pasuje również do patentów korporacyjnych.

Według Spangenberga, tylko 2-5% patentów przekłada się na 180 miliardów dolarów wartości na rynku. Jednakże, tradycyjne patenty są ” trudne w zarządzaniu, wycenie i transakcjach, przez co nie mogą być traktowane jako płynne aktywa”. W tym świetle, NFT stanowią okazję do uczynienia tego sektora znacznie bardziej przejrzystym i efektywnym kosztowo, odblokowując rynek o wartości 1 biliona dolarów lub więcej.

– Wykorzystanie NFT do reprezentowania patentów pomoże stworzyć zupełnie nowe sposoby interakcji z własnością intelektualną. Oczekuje się, że skorzystają na tym nie tylko duże przedsiębiorstwa, które posiadają znaczącą własność intelektualną, ale przyniesie to nowe możliwości dla małych i średnich przedsiębiorstw, a nawet indywidualnych właścicieli – wyjaśnił Spangenberg.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Za 3-5 lat rynek patentowych NFT będzie wart bilion dolarów?

Zgodnie z zapowiedzią, patentowe NFT będą przechowywane i udostępniane na zasilanej przez IBM Blockchain platformie IPwe, która umożliwia również działanie Global Patent Marketplace. Ten ostatni umożliwi członkom ekosystemu angażowanie się i zawieranie transakcji, kupno, licencjonowanie, finansowanie, sprzedaż, badania i komercjalizację patentów.

– Wszystko zaczyna się od możliwości analizowania tych ogromnych ilości danych z informacji patentowych. Kiedy już to zrobimy, blockchain pozwoli tokenizować te patenty i udostępniać je na rynkach kapitałowych – powiedział Shyam Nagarajan, partner wykonawczy w IBM Blockchain Services.

– Za trzy do pięciu lat od teraz będzie to rynek o wartości biliona dolarów, na którym ty i ja będziemy handlować – dodał.

Oczekuje się, że próby NFT na Global Patent Marketplace rozpoczną się “wkrótce”.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ceny kryptowalut | prognoza bitcoin | mercator medical kurs akcji | sp500 index | notowania biomed |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here