Naga MarketsPassus z 583 tys. zł zysku netto po 9 miesiącach 2020 r.Passus, notowany na NewConnect producent i integrator specjalistycznych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa oraz wydajności sieci i aplikacji, podsumowuje 9 miesięcy 2020 r. W minionym okresie spółka wypracowała dobre wyniki: przychody wyniosły 20,4 mln zł (+36 proc. rdr.), zysk operacyjny, podobnie jak zysk netto, wzrósł wobec straty w zeszłym roku odpowiednio do poziomu 1,2 mln zł i 583 tys. zł. W III kw. Passus konsekwentnie rozwijał produkty własne, a także kontynuował działania związane z ekspansją zagraniczną – powołując irlandzką spółkę Sycope Limited.

Passus zadowolony z wypracowanych wyników

Przychody w III kw. są przede wszystkim efektem podpisanej w IV kw. 2019 r. długofalowej umowy z jednostka publiczną, na rzecz której Passus świadczy usługi serwisu pogwarancyjnego systemu do monitorowania ruchu i wydajności aplikacji. Dodatkowe środki spółce zapewniła również realizacja mniejszych projektów wdrożeniowych.

Te artykuły również Cię zainteresują

Uważamy, że wyniki w III kw. br. są dobre. Warto podkreślić, że nasza działalność jest mocno projektowa, co oznacza, że prezentowane dane należy analizować w perspektywie dłużej niż kwartalna. Jak dotąd sytuacja związana z pandemią COVID-19 nie wpłynęła negatywnie na naszą działalność operacyjną. Jesteśmy spółką technologiczną i tam, gdzie jest to możliwe korzystamy z narzędzi pracy zdalnej. – komentuje Tadeusz Dudek, Prezes Zarządu Passus.

W minionym kwartale została powołana spółka Sycope Limited z siedzibą w Dublinie. Będzie ona odpowiedzialna za sprzedaż autorskich produktów Passus na rynkach zagranicznych. Spółka kontynuowała rozmowy z międzynarodowym dystrybutorem rozwiązań IT specjalizującym się w dystrybucji rozwiązań APM, NPM i cybersecurity dla przedsiębiorstw.

Konsekwentnie pracujemy nad tym, aby wprowadzić nasze produkty na rynki zagraniczne.
W pierwszej kolejności planujemy ekspansję na rynek DACH. Dlatego kluczowe jest dla nas podpisanie finalnej umowy z międzynarodowym dystrybutorem. W minionym kwartale uzgodniliśmy kluczowe warunki współpracy, powołana została też spółka w Irlandii, która odpowiadać będzie za sprzedaż naszych rozwiązań. Głęboko wierzę, że w najbliższym czasie uda się nam sfinalizować umowę.
– dodaje Tadeusz Dudek.

Passus w III kw. kontynuował rozwój produktów własnych. Autorski system FlowControl XN (rozwiązanie do monitorowania przepustowości sieci i analizy ruchu sieciowego) został wzbogacony o kolejne reguły bezpieczeństwa oraz nowe scenariusze, które krok po kroku pozwalają prowadzić analizę ataków. Kontynuowano także prace nad modułem do mitygacji ataków DDoS. Dodatkowo zakończono prace nad implementacją autorskiego silnika do ekstrakcji, przekształcania i ładowania danych do warstwy analitycznej, który znacznie zwiększył możliwości oraz przyśpieszył pracę całego systemu. Kontynuowano również prace nad nową wersją autorskiego sytemu nDiagram.

Na koniec lipca br. Passus zakończył prace R&D rozpoczęte w 2017 r. nad projektem StressTester. System będzie umożliwiał prowadzenie automatycznych testów wydajnościowych i obciążeniowych aplikacji z wykorzystaniem rzeczywistych, pochodzących z ruchu sieciowego, danych generowanych przez użytkowników. Obecnie trwają prace nad komercjalizacją produktu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMazurska Manufaktura S.A. startuje z drugim etapem kampanii crowdinvestingowej
Następny artykułPKN Orlen rozpoczął badania geologiczne na trasie przyłącza farmy offshore
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here