Naga MarketsPassus z 379 tys. zł zysku netto w I poł. 2020 r.Passus S.A., notowany na NewConnect producent i integrator specjalistycznych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa oraz wydajności sieci i aplikacji, podsumowuje I półrocze 2020 r. W minionym okresie spółka wypracowała 1,63 mln zł EBITDA, przy przychodach 14,14 mln zł (+116 proc. rdr.). Passus konsekwentnie realizuje strategię rozwoju własnych rozwiązań, w szczególności oprogramowania APN/NPM. Spółka pracuje również nad umocnieniem pozycji sprzedażowej na rynkach Europy Zachodniej.

Passus S.A. podsumowuje pierwszą połowę roku w swoim wykonaniu

Grupę Kapitałową Passus S.A. tworzą spółki Passus (APM/NPM, cyberbezpieczeństwo), Chaos Gears (technologie cloudowe), AISecurity (cyberbezpieczeństwo) i WiseNet (cyberbezpieczeństwo). Unikalne kompetencje poszczególnych spółek pozwalają dostarczać klientom sprofilowany produkt spełniający najwyższe standardy. Passus posiada liczne certyfikaty, które pozwalają realizować projekty dla służb mundurowych oraz strategicznych gałęzi przemysłu. Z usług grupy korzysta ponad to 300 największych polskich firm i instytucji, w tym ministerstwa, spółki paliwowe i energetyczne, banki i telekomy. Rozwiązania Passus pozwalają m.in. wcześnie wykryć i powiadomić o problemach związanych z wydajnością sieci i aplikacji oraz cyberzagrożeniach nie doprowadzając do eskalacji, której konsekwencją byłyby przestoje, zatory i tym samym koszty finansowe i niefinansowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za nami udana I połowa 2020 r. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników finansowych. Jednak z racji specyfiki naszej działalności i długoterminowych projektów, nasze rezultaty należy analizować w dłuższych okresach. W naszej ocenie bieżący rok będzie niezwykle ważny. Z jednej strony pandemia wymusiła i przyspieszyła przeniesienie się większości aktywności i operacji do sfery online, co oczywiście jest dla nas ogromną szansą. Z drugiej strony mamy z tyłu głowy ryzyka w postaci potencjalnego wstrzymania niektórych projektów. – komentuje Tadeusz Dudek, Prezes Zarządu Passus.

Z końcem lipca Passus zakończył prace badawczo – rozwojowe nad autorskim rozwiązaniem StressTester, które umożliwia automatyczne prowadzenie testów wydajności aplikacji w oparciu o rzeczywisty ruch sieciowy. Na rozwój tego projektu spółka pozyskała dotację z UE w wysokości ponad 3 mln zł. Wkrótce zostanie także zaprezentowana nowa wersja systemu FlowControl – narzędzia do monitorowania ruchu sieciowego i wykrywania ataków w oparciu powszechny, bezpłatny protokół NetFlow. Passus prowadzi także rozmowy z międzynarodowym dystrybutorem, w sprawie wprowadzenia produktów polskiej spółki na rynki niemiecki, austriacki i szwajcarski.

W przypadku StressTestera zaczynamy proces komercjalizacji, który potrwa ok. półtora roku. Projekt jest niezwykle ciekawy, w pionierski sposób połączyliśmy ideę testów syntetycznych i funkcjonalnych bez konieczności tworzenia scenariuszy testowych. System FlowControl został wzbogacany o nasze autorskie rozwiązanie do analizy ruchu sieciowego, które otwiera unikalne dla tej klasy rozwiązań możliwości. Warto zaznaczyć, że pracujemy wkrótce zaprezentujemy kolejny moduł umożliwiający monitorowanie chmury.. Dodatkowo przełomowym wydarzeniem będzie dla nas podpisanie umowy z międzynarodowym dystrybutorem na bardzo ciekawych i perspektywicznych rynkach DACH. – dodaje Tadeusz Dudek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here