Naga MarketsDeutsche Boerse spodziewa się silnych osunięć na EUR/USD
Deutsche Boerse spodziewa się silnych osunięć na EUR/USD

Kierunek ruchów na EUR/USD na pewno nie dziwi – zaskakujące może być jednak tempo osunięć. Jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia znajdowaliśmy się w okolicach 1.10, dołki z tego tygodnia to natomiast 1.0511 (450 pipsów niżej). W związku z tym osiągnięcie poziomu parytetu może mieć miejsce zdecydowanie szybciej niż wszyscy sądzili.


EUR/USD poniżej 1.06 – debata na temat nowych celów

EUR/USD zeszło do poziomu 1.0562 – osiągając okolice dołka z kwietnia 2003. W krótkim terminie rynek celował będzie w 1.0504 (21 marca 2003) oraz psychologicznej granicy 1.05. Zwiększająca się dywergencja pomiędzy polityką ECB oraz FEDu na pewno nie wspiera średnio- oraz długoterminowych projekcji. Zdaniem większości ekspertów obecnie obserwujemy najszybsze spadki na EUR/USD od początku handlu na parze w 1999 roku.

Gdzie kształtują się kolejne poziomy

Szukając głębszych osunięć powinniśmy zwrócić uwagę na wsparcie 1.0430, zaraz po którym rysuje się 1.0080 (76.4% zniesienia rajdu 2000-2008). Dołek tego rajdu rozrysował się gdzieś na 0.8230 – zdaniem Deutsche Banku, do 2017 roku będziemy wyraźnie zmierzali w tym kierunku.

To nie dolar rośnie – to euro spada

Do tej pory większość spadków na EUR/USD tłumaczono bardzo dobrą kondycją amerykańskiego dolara. Tym razem jednak widzimy, że wszyscy wyprzedają euro. Wystarczy popatrzeć na inne pary takie jak EUR/GBP, czy też EUR/AUD.

Euro jest obecnie bardzo słabe – wpływ na to ma między innymi początek luzowania ilościowego w wykonaniu ECB oraz zbyt wysoki poziom nadwyżek na rachunku bieżącym. Większość analityków opowiada się za tym, że EUR/USD osiągnie parytet. Nie będzie to jednak miejsce bardzo silnego odbicia, a jedynie tymczasowe wsparcie.

EURUSDMonthly 12.03

Więcej informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here