Naga Marketsbank-of-america-merrill-lynch-logoCzerwcowe referendum w Wielkiej Brytanii wywołało sporo zmian na rynkach w tym również w prognozach przyszłych wskaźników makroekonomicznych. Analitycy Bank of America Merrill Lynch przekonują, że już w niedalekiej przyszłości EUR/GBP osiągnie poziom parytetu.


Para przez lata utrzymuje się poniżej psychologicznego poziomu 1,0000 i nawet w najgorszym okresie ostatniego kryzysu z przełomu lat 2008/2009 EUR/GBP dzieliło od niego około 300 pips. Ta sytuacja może ulec zmianie, jeśli Brytyjczycy faktycznie uruchomią Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego i postanowią opuścić Unię – przekonują analitycy BofA Merrill Lynch.

Handlujesz na mniej popularnych parach? Sprawdź wartość spreadów w ofercie FxPro

Słabość funta będzie zdaniem banku kontynuowana pomimo faktu, że obecnie brytyjska waluta koryguje spadki jakich byliśmy świadkami pod koniec czerwca. Euro z kolei jest wciąż niedowartościowane, co przy słabym funcie będzie prowadziło do kontynuacji wzrostowej tendencji EUR/GBP – twierdzi bank i zaleca kupno opcji kupna tej pary walutowej.

EUR/GBP pozostaje w formacji klina zwyżkującego, testując jednocześnie strefę wsparcia w okolicy 0,8500.
EUR/GBP pozostaje w formacji klina zwyżkującego, testując jednocześnie strefę wsparcia w okolicy 0,8500.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here