Naga MarketsNordea-logoPrzez ostatnie dni obserwowaliśmy silne wzrosty cen ropy naftowej, przez co w centrum zainteresowania ponownie znalazły się tak zwane waluty surowcowe. Które z nich śledzą analitycy Nordea?


Jeszcze na początku sierpnia wszystko wskazywało na to, że ceny ropy pogłębią spadki i kierować się będą w kierunku tegorocznych dołków. Na wykresie ropy Brent doskonale widać jak cena pokonała dwa kolejne lokalne minima, a spadki nabierały tempa.

OILBRNTDailyÓwczesna sytuacja podpowiadała rozwiązanie kontrariańskie – próbę łapania spadającego noża, do której jednak nie byliśmy zbyt przekonani – twierdzą analitycy Nordea.

Dość szybko okazało się, że ostrożne podejście do wykresu nie do końca się opłaciło, ponieważ od początku miesiąca obserwujemy niemal nieprzerwany wzrost cen ropy naftowej. To w oczywisty sposób wspiera również waluty, których gospodarka jest w znacznym stopniu powiązana z wydobyciem tego surowca. Mowa tu przede wszystkim o CAD, NOK oraz AUD. Crossy wymienionych z dolarem testują właśnie swoje linie trendu.

Surowce i waluty w jednym miejscu – sprawdź ofertę HotForex i handluj z zerowym spreadem

Tendencje spadkową na USD/CAD oraz USD/NOK a także wzrostową w przypadku AUD/USD wspiera również ogólna słabość dolara na szerokim rynku. Wydaje się więc, że pozostaje nam jedynie czekać na ewentualne potwierdzenie byczej reakcji tak jak to miało miejsce w zeszły piątek. Jeśli dziś do niego nie dojdzie, dobrym pomysłem będzie podpięcie się pod nowy trend już na początku przyszłego tygodnia – proponuje bank.

AUD/USD wykres dzienny. |źródło: www.nexus.nordea.com
AUD/USD wykres dzienny. |źródło: www.nexus.nordea.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here