Naga MarketsPod koniec lutego Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalutowych w USA, przejęła Neutrino – startup z rynku blockchain z Włoch. Jak się jednak okazuje, firma Neutrino dopuściła się sprzedaży danych użytkowników do firm trzecich. W internecie zawrzało, a użytkownicy manifestują swoje niezadowolenie poprzez hasło #DeleteCoinbase.


Zobacz również:  Ponad 70% wszystkich węzłów Bitcoina znajduje się w zaledwie 10 krajach

Internauci bojkotują Coinbase

W wywiadzie dla kanału informacyjnego Cheddar, który odbył się 1 marca Christine Sandler, dyrektor ds. sprzedaży instytucjonalnej powiedziała, że dotychczasowi dostawcy danych klientów sprzedawali dane użytkowników Coinbase na zewnątrz. Wśród nich miała się znaleźć niedawno przejęta firma Neutrino.

Przejęcie od samego początku było kontrowersyjnym wydarzeniem. Założyciele firmy byli wcześniej zaangażowani w komercyjną firmę tworzącą oprogramowania o nazwie Hacking Team. Ich software był podobno używany do szpiegowania międzynarodowych rządów i organów ściągania.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zdajemy sobie sprawę z pochodzenia niektórych osób, które brały udział w projekcie Neutrino […] Jest dla nas ważne, aby migrować z dala od dostawców, którzy sprzedają dane klientów do zewnętrznych źródeł. Dokładamy wszelkich starań, aby przejąć nad tym kontrolę i dysponować nowoczesną technologią, którą moglibyśmy wykorzystać, aby chronić dane i chronić naszych klientów – powiedziała szefowa Coinbase.

O giełdzie Coinbase zrobiło się głośno pod koniec zeszłego roku, gdy złożono przeciwko niej pozew zbiorowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here