Naga MarketsZapowiedziana przez prezydenta Wenezueli, Nicolasa Madruo, emisja krajowej kryptowaluty o nazwie Petro, zdaje się pogłębiać konflikt wewnętrzny pomiędzy głową państwa, a znajdującym się w opozycji parlamentem. Władza ustawodawcza pogrążonego w kryzysie państwa twierdzi, że cyfrowy token jest nielegalny.


Skok na krajowe rezerwy ropy naftowej?

Maduro stwierdził, że jego administracja wyemituje monety Petro o łącznej wartości $6 miliardów, które będą zabezpieczone baryłkami czarnego złota – ma to być sposób na ominięcie sankcji finansowych nałożonych przez Waszyngton. Parlament nie zgadza się jednak z prezydentem i uznaje jego działania za nielegalne.Podobne zdanie prezentuje część ekspertów, których zdaniem inwestorzy nie będą zainteresowani nabywaniem Petro. Token nie będzie bowiem kryptowalutą o kredytem hipotecznym zaciągniętym na złoża ropy, które w przypadku Wenezueli są największymi na świecie. Początkowo wartość monety ma być ściśle powiązana z koszykiem eksportowych dóbr paliwowych Wenezueli, którego cena w zeszłym tygodniu zamykała się na poziomie $59.07.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Z jednej strony parlamentarzyści uważają Petro za nowe narzędzie korupcyjne, to w tym momencie już około milion osób wyraziło zainteresowanie kopaniem waluty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here