Naga MarketsSąd Najwyższy UK zadecydował przeciwko rządowi brytyjskiemu

Po godzinie 10:30 poznaliśmy wyczekiwaną przez rynki decyzję Sądu Najwyższego UK odnośnie Artykułu 50 związanego z rozpoczęciem negocjacji odnośnie Brexitu. Zgodnie z wytycznym sędziów premier Theresa May nie może rozpocząć rozmów z urzędnikami unijnymi, dopóki obie izby parlamentu nie poprą decyzji. W efekcie na funcie obserwowaliśmy sporą zmienność.


Czas do 31 marca 2017 roku

Decyzja Sądu Najwyższego pokryła się z oczekiwaniami inwestorów – zgodnie z powszechnie przyjętym konsensusem obie izby parlamentu powinny opowiedzieć się za wdrożeniem w życie Artykułu 50 Traktatu Unii Europejskiej (TUE), ostateczny termin przeprowadzenia głosowania w tej sprawie to 3 marca bieżącego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowo SN poinformował, że szkocki, walijski oraz północnoirlandzki parlament nie musi wypowiadać się w tej sprawie. Zarządzenie trafiło „pod młotek” sędziów z racji tego, że rząd utrzymywał brak potrzeby negocjowania wdrożenia artykułu z parlamentarzystami. Wniosek ministrów został odrzucony większością głosów 8 do 3.

Spora zmienność i spadki na funcie szterlingu

W związku z decyzją Sądu Najwyższego GBP/USD osuwał się w przeciągu pięciu minut o ponad 80 pipsów. W momencie przygotowywania artykułu notowania próbowały jednak powrócić nad wcześniejsze minima sesyjne okolic 1.2463:

GBP/USD M5

Na EUR/GBP w przeciągu bieżącej godziny obserwowaliśmy ruch w zakresie 70 pipsów, który testował obszar pierwszego wsparcia i oporu pivotalnego. Ostatecznie decyzja SN pozwoliła rozrysować nowe maksima wtorkowe:

EUR/GBP H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here