Naga MarketsGrupa urzędników z Wielkiej Brytanii wezwała do zwiększenia nadzoru i regulacji branży kryptowalut, którą określają jako „dziki zachód”. Kryptowaluty są obserwowane przez władze UK od dłuższego czasu.


Regulatorzy z UK argumentują, że krypto-aktywa są “szczególnie ryzykowne” dla inwestorów detalicznych i są “szczególnie podatne na manipulacje”. Ich raport stwierdza też, że ​​”wprowadzenie regulacji powinno być traktowane jako pilna kwestia.”

Raport jest publikowany parę miesięcy po tym, jak Komisja Skarbu Zjednoczonego Królestwa po raz pierwszy ogłosiła, że ​​przyjrzy się korzyściom i zagrożeniom ze strony kryptowalut.

Większa kontrola

Grupa chce udzielić Urzędowi Nadzoru Finansowego (FCA) większej władzy w zakresie regulacji rynków kryptowalut. Raport zauważa, że ​​organizatorzy ICO obecnie mogą wykorzystać pewne luki prawne, aby uniknąć kontroli ze strony agencji:

“Oprócz zwracania uwagi na ryzyko, FCA niewiele może zrobić, aby chronić osoby przed oszustwem lub utratą pieniędzy, ponieważ większość ICO nie obiecuje zwrotów finansowych, ale zamiast tego oferuje przyszły dostęp do usługi lub narzędzia, co oznacza nie mieszczą się w granicach regulacyjnych” – czytamy w raporcie.

Brak stabilności

W raporcie podkreślono spekulacyjne zainteresowanie kryptowalutami, zauważając, że “przy braku jakichkolwiek podstaw rynku ich ceny zmieniają się w zależności od nastrojów”.

W rezultacie kryptowaluty są bardziej zmienne niż inne klasy aktywów, co może skutkować wyższymi zyskami lub większą stratą.

“Wykorzystanie blockchaina jako systemu płatności zwiększa te ryzyko, ponieważ kurs wymiany (w stosunku do innych krypto-aktywów lub konwencjonalnej waluty) może ulegać znacznym wahaniom w czasie potrzebnym do rozliczenia transakcji” – dodał raport.

Mając to na uwadze, prawodawcy twierdzili, że kryptowaluty nie stanowią zagrożenia dla stabilności finansowej, głównie ze względu na niewielką liczbę użytkowników i inwestorów. Zauważyli również, że kryptowaluty i blockchain można nawet uznać za pozytywnie zjawiska – pod warunkiem, że są odpowiednio regulowane.

W związku z tym w raporcie odnotowano, że “wprowadzenie regulacji może doprowadzić do pozytywnych rezultatów na rynku krypto-aktywów.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here