Naga Markets

Gracze Paris Saint-Germain (PSG) Neymar i Kylian Mbappé, a także weterani, tacy jak David Beckham, będą mieli swoje kolekcjonerskie cyfrowe karty graczy. Wszystko będzie oparte na platformie blockchain Sorare.

  • Paris Saint-Germain oferuje kibicom cyfrowe karty graczy. 
  • Projekt będzie oparty na technologii blockchain.

Paris Saint-Germain w świecie blockchaina

Francuski klub piłkarski Paris Saint-Germain będzie teraz emitować kolekcjonerskie przedmioty dla kibiców. Będą one w postaci tokenów. Wszystko to będzie realne dzięki współpracy z platformą Socios.com.

Tym samym klub stał się setnym klubem piłkarskim, który dołączył do platformy Sorare, opartej na blockchainie.

Efektem będzie to, że gracze PSG Neymar i Kylian Mbappé czy David Beckham zostaną niejako stokenizowani – platforma wyemituje ich cyfrowe karty graczy i to w limitowanej ilości. Wartość kart będzie zależała od rzeczywistych wyników piłkarzy w tabelach ligowych, a “rzadkość” kart kolekcjonerskich jest gwarantowana dzięki technologii blockchain.

W rozmowie z Cointelegraph, rzecznik Sorare wyjaśnił, że system kart był testowany od grudnia 2019 roku.

Wejście na rynek w USA

Wiadomość o nowym partnerstwie zbiega się również z oficjalną premierą Sorare w Stanach Zjednoczonych.

Uważamy, że mając [w portfolio] 100 klubów i trzy z 10 najlepszych klubów piłkarskich na świecie – Juventus, PSG, Atletico Madryt – jesteśmy teraz na dobrej drodze, aby rozpocząć reklamowanie [swojej] gry [e-karcianej] – powiedział rzecznik platformy.

Przed premierą w USA zauważył, że gra „wymagała dopracowania, na przykład matrycy punktacji i postępów w rozgrywce”.

XTB

Od premiery w marcu 2019 roku Sorare wygenerowało aż 2 miliony dolarów przychodu ze sprzedaży kart w 60 krajach.

Na Nonfungible – stronie z rankingiem gier typu blockchain i emitentów kolekcjonerskich, niewymienialnych tokenów (NFT) – obecnie Sorare zajmuje 5 miejsce. Siedmiodniowy wolumen platformy wynosi dziś 205,131 USD – w porównaniu z 954 231 USD z Cryptokitties, która to gra jest liderem rynku.

Model NFT po raz pierwszy zyskał na znaczeniu w 2017 roku wraz z uruchomieniem Cryptokitties, które, podobnie jak Sorare, jest oparte na łańcuchu bloków Ethereum.

Autor poleca też:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs dolara traci na fali niepewności przed I debatą prezydencką. EUR/USD testuje 1,1700
Następny artykułDolar nadal nr 1. Na rynkach duża niepewność – Świat walut Marka Rogalskiego
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here