Naga MarketsParis-Hilton-nftAmerykańska celebrytka Paris Hilton została jednym z inwestorów platformy skoncentrowanej na NFT Origyn. Szwajcarska fundacja zebrała 20 mln USD w ostatniej rundzie finansowania tego projektu. Światowej sławy gwiazda przyznała, że odkąd wydała swój pierwszy token niewymienialny, zaczęła mieć obsesję na punkcie tej technologii. W jej opinii jest to przyszłość zarówno dla twórców, jak i kolekcjonerów.

Paris Hilton inwestuje w platformę NFT 

Światowej sławy modelka, aktorka, piosenkarka i projektantka mody wzięła udział w ostatniej rundzie finansowania prowadzonej przez szwajcarską organizację non-profit Origyn Foundation, w której udało się zebrać 20 mln USD. Łącznie nowa wycena tego projektu została podniesiona do 300 mln USD. Oprócz dziedziczki Hiltonów wśród osób wspierających Origyn znajduje się również amerykański inwestor oraz manager funduszu hedgingowego Bill Ackman oraz kilka innych znanych osobowości. Platforma ta ma wykorzystywać sztuczną inteligencję w celu umożliwienia użytkownikom smartfonów tokenizacji oraz uwierzytelniania zasobów cyfrowych i fizycznych.  

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na badania oraz rozwój projektu przed planowanym uruchomieniem natywnego tokena OGY w przyszłym roku. Będzie on funkcjonował w obrębie swojej platformy. 

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ CFD NA KRYPTOWALUTY

Według Paris Hilton NFT to narzędzie pomagające artystom w przekraczaniu granic oraz nawiązywaniu relacji ze swoimi fanami. Celebrytka ta przyznała, że jest dumna z tego, iż może brać udział w rozwoju tego rynku, m.in. poprzez inwestycję w Origyn.

Owocne doświadczenia z tokenami niewymienialnymi

Pierwszym NFT wydanym przez Paris Hilton był narysowany przez nią portret kota. W sierpniu 2020 r. został on sprzedany na aukcji za 40 etherów (ETH). Przy tamtejszym kursie drugiej co do wielkości kryptowaluty w wysokości 430 USD było to ponad  17 tys. USD. Pozyskane tą drogą środki trafiły do trzech organizacji charytatywnych.

W kwietniu br. dziedziczka fortuny Hiltonów nawiązała współpracę z projektantem 2D i 3D Blakiem Kathrynem. Wspólnie uruchomili kolekcję tokenów niewymienialnych na platformie Nifty Gateway. Została ona sprzedana za ponad milion USD w kryptowalutach. 

Kilka miesięcy temu celebrytka ta dołączyła również do projektu Origin specjalizującego się w zdecentralizowanych finansach (DeFi) i NFT, jako doradca oraz inwestor. Mimo dużego podobieństwa w nazwie nie jest to ten sam podmiot co Origyn Foundation. Z kolei w październiku br. udostępniła ona kolekcję cyfrowych dzieł sztuki na platformie Sotheby’s Metaverse.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułHashUp – Kartridże na blockchain. Następny wymiar NFT (ABC Inwestowania)
Następny artykułCEO Ripple: Dogecoin nie jest korzystny dla rynku kryptowalut
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here