Naga MarketsJuż dziś o godzinie 20:00 odbędzie się webinar XM p.t.: Parabolic SAR Trading

Tworzenie własnej strategii spekulacyjnej jest związane z dobraniem odpowiednich narzędzi oraz ich umiejętnej parametryzacji. W naturalny sposób trader sięga po wskaźniki i oscylatory, które generują odpowiednie sygnały oraz dodatkowo filtrują panujący trend.

Nadmiar informacji

W gąszczu informacji rynkowych spekulant giełdowy zaczyna dobierać multum narzędzi, chcąc uzyskać maksymalny efekt, w postaci efektywnych sygnałów tradingowych. Minusem takiego podejścia, jest często występujący paraliż inwestycyjny, który spowodowany jest nadmiarem sygnałów, nierzadko całkowicie odmiennych od siebie. Dodatkowo wykorzystanie wielu indykatorów na wykresie powoduje ich powierzchowne zrozumienie oraz wykorzystanie.

Nadmiar sygnałów prowadzi do paraliżu inwestycyjnego

Spekulant z reguły nie zgłębia w pełni natury wskaźników, które wykorzystuje do filtrowania trendu, a skupia się jedynie na „suchych” sygnałach informujących o tym, kiedy należy zająć pozycje długą, a kiedy krótką. W takiej sytuacji uczestnicy rynku, zapominają często, że każdy wskaźnik został stworzony z myślą, o określonych warunkach rynkowych i w takim kontekście powinien być rozpatrywany.

Prabolic SAR

Jednym ze znanych wskaźników trendowych, jest Parabolic Stop and Reverse, znany także jako Parabolic SAR. Jest to wskaźnik stworzony przez legendę analizy technicznej, Wildera Welles’a, który poza wspomnianym indykatorem, jest także twórcą takich narzędzi,  jak chociażby – Relative Strength Index (RSI) oraz Average True Range (ATR). Parabolic SAR jest wskaźnikiem, który można wykorzystać do stworzenia całościowej strategii. Oznacza to, że handlujący może na podstawie jedynie omawianego wskaźnika, ustalać poziom otwarcia oraz zamknięcia transakcji.

Parabolic SAR jest holistycznym wskaźnikiem pozwalającym na stworzenie całościowej strategii

Natura wskaźnika jest taka, że bezustannie mamy do czynienia z sygnałem kupna, bądź sprzedaży. W przypadku konsolidacji  na obserwowanym instrumencie, co chwila będą pojawiały się sprzeczne sygnały, które wymuszą na traderze zamykanie stratnych pozycji. Sam kierunek zawarcia transakcji jest bardzo klarowny, jednakże warto wziąć pod uwagę sprawdzenie siły samego trendu, co zresztą zostanie poruszone na dzisiejszym szkoleniu.

Webinar o godzinie 20:00

Już dziś o godzinie 20:00 webinar XM, na którym zostanie przybliżony wskaźnik Parabolic SAR, sposób jego działania oraz w jaki sposób otwierać i zamykać pozycje. Serdecznie zapraszam do udziału.

Biorę udział!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków – FOMC wydarzeniem tygodnia
Następny artykułVivid Games [VVD], Mabion [MAB] – Gorące spółki dnia 11.06.2018
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here