Naga MarketsZapewnienia rosyjskiego ambasadora w Libanie, który ostrzegł, że każda amerykańska rakieta wystrzelona w kierunku Syrii zostanie zestrzelona przez siły rosyjskie przyczyniły się do przyspieszenia spadków wyceny rosyjskiego rubla. Traci również turecka lira, a analitycy Rabobank dostrzegają na egzotycznych crossach okazję do zakupu. 


Najbliższym, ważnym poziomem oporu pozostaje 65,50 poprzedzające techniczny opór na 67,00. Jednak presja geopolityczna, jeśli utrzyma się na dotychczasowym poziomie nie powinna mieć trudności z pokonaniem tych poziomów – przekonuje bank.

Dalsza eskalacja konfliktu w Syrii i prognozowana reakcja Donalda Trumpa w sprawie domniemanego ataku chemicznego sił prezydenta Assada powoduje, że dotychczas słaby rubel runął w dół. Nie wygląda na to by spadki te miały się zatrzymać w najbliższej przyszłości – oceniają analitycy wskazując, że każdy dołek na USDRUB powinien zostać kupiony. 

Podobna sytuacja ma się na USDTRY, które reaguje na kłopoty rubla. Sytuacji nie poprawia fakt postępujących spadków rentowności tureckich obligacji ani niedźwiedzi pęd na tamtejszym parkiecie. Rabobank, podobnie jak w przypadku USDRUB preferuje długie pozycje na USDTRY.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRPP pozostawiła stopy na niezmienionym poziomie
Następny artykułTCS zaprasza do Poznania na 7. Panel Dyskusyjny
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here