Naga MarketsKurs euro wrócił do 200-dniowej średniej. Co dalej z parą EURGBP?Kurs euro do funta rozpoczął bardzo silne wzrosty w połowie lutego br. W ramach tego ruchu, para walutowa EURGBP wzniosła się na poziomy z 2008 roku. Jednak kupujących powstrzymał istotny opór. Spadki zaprowadziły teraz notowania do konfluencji wsparcia. Zobaczmy zatem, co dalej może się wydarzyć na tym instrumencie.


EURGBP i fałszywe wybicie oporu

Dla pary walutowej EURGBP, kluczowa strefa oporu skupiona była wokół poziomu 0,9300. Obszar ten kilkukrotnie powstrzymywał sprzedających przez ponad 3,5 roku. Stanowił on jednocześnie górne ograniczenie konsolidacji.

18 marca br. byliśmy świadkami silnego ruchu wzrostowego ponad wspomniany opór. Jednakże kolejnego dnia kurs euro do funta wrócił pod poziom 0,9300 wskazując przy tym, że wybicie było fałszywe. Rzeczywiście, notowania od tego czasu pozostawały pod oporem na zamknięciach sesji.

Kurs euro do funta utworzył na wsparciu formację inside bar

W ramach spadków po odbiciu od oporu, cena przełamała lokalne wsparcie przy 0,8990 i szybko dotarła do kolejnego istotnego obszaru. Mowa tu o strefie konfluencji, która obejmuje 200-dniową średnią kroczącą oraz horyzontalny poziom w okolicach 0,8740. Tam też w ubiegłym tygodniu powstała formacja inside bar.

Jak widać na wykresie dziennym EURGBP poniżej, piątkowa świeca zawiera się w całości w zakresie notowań z czwartku, a zatem utworzył nam się wspomniany wcześniej inside bar. Kierunek wybicia z tej formacji może wskazać, gdzie dalej będą zmierzać notowania euro do funta.

Zobacz też: Nigdy, przenigdy nie dodawaj do tracącej pozycji

Przełamanie minimów świecy matki przy 0,8738 wiązałoby się również z wybicie strefy konfluencji wsparcia. Przy takim scenariuszu cena mogłaby zmierzać w kierunku 0,8580. Alternatywnie, w przypadku wybicia ponad szczyt formacji inside bar (0,8857) kupujący mogliby natrafić na opór w okolicach 0,8990.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej EURGBP - 6 kwietnia 2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej EURGBP – 6 kwietnia 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here