Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUDJPY) trafił na opór. Domknie lukę po przebiciu?Kurs dolara australijskiego do jena japońskiego zyskuje w tym tygodniu blisko 3%. Bykom na parze walutowej AUDJPY udało się już odrobić straty z poprzedniego tygodnia. Trafili jednak na opór, który może powstrzymać dalszą ekspansję. Jakie są dalsze perspektywy dla tego instrumentu?

  • Na parze walutowej AUDJPY panuje długoterminowy trend spadkowy
  • Opór przy 67,65 może zatrzymać kupujących, przynajmniej na jakiś czas
  • Do wypełnienia pozostaje luka przy 69,90

Trend spadkowy na AUDJPY

Notowania pary walutowej AUDJPY poruszają się w długoterminowym trendzie spadkowym, co widać po pierwszym spojrzeniu na wykres dzienny. Od czasu ustanowienia dna przy 59,86 jesteśmy świadkami korekty ostatniego impulsu spadkowego.

W ramach korekty wyznaczony został opór przy 67,65 znajdujący się w okolicach niedźwiedziego pin bara z 25 marca. Po tej formacji kurs dolara australijskiego osunął się do 64,35, gdzie obecnie znajduje się wsparcie.

Wczoraj cena powróciła do oporu, ale kupującym nie udało się zanegować pin bara. Dziś natomiast notowania pozostają w zakresie wczorajszej sesji, co daje szansę na ponowny atak.

Zobacz też: Kontrakty na indeks Dow Jones z niedźwiedzim pin barem. Czas na korektę?

Jeśli zamknięcie dnia będzie miało miejsce ponad poziomem oporu / maksimami pin bara, kurs AUDJPY może kontynuować korektę. Najbliższym celem przy tym scenariuszu będzie opór pod 69,90 jaki utworzyła luka spadkowa z 9 marca.

Alternatywnie, jeśli cena pozostanie pod oporem, w ramach konsolidacji może zmierzać do wsparcia przy 64,35.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej AUDJPY - 8 kwietnia 2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej AUDJPY – 8 kwietnia 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here