Naga MarketsKolaż flag Stanów Zjednoczonych oraz KanadyAnalitycy ING widzą wzrost kursu dolara kanadyjskiego (CAD) w stosunku do dolara amerykańskiego w pierwszej połowie 2020 r. Nawet jeśli Bank of Canada obniży stopy procentowe, oczekują spadku pary USDCAD poniżej psychologicznego poziomu 1,30 w pierwszym kwartale przyszłego roku i do 1,27 na koniec drugiego kwartału.


Kurs USDCAD spadnie do 1,25 do końca 2020 roku

Kanadyjska gospodarka jest w dobrej formie. Jednak napięcia handlowe i obawy związane z wrażliwością kraju na globalny popyt i ceny towarów sprawiają, że podejrzewamy, iż Bank Kanady wystąpi z ostatnią obniżką stóp procentowych na początku 2020 r. Mimo to fundamenty faworyzują CAD w stosunku do innych walut – napisano w raporcie.

CAD z pewnością zachowa siłę w stosunku do walut grupy G10, nawet w scenariuszu z jednym lub dwoma cięciami BoC. Stabilizacja nastrojów na ryzyko powinna zdaniem ekspertów pozwolić, aby waluty towarowe osiągnęły lepsze wyniki w 2020 r.

– Z innej strony nasz zespół towarowy przygląda się kolejnym obniżkom OPEC + w 2020 r., które powinny zatrzymać spadki ropy naftowej. Długo oczekiwana ratyfikacja USMCA może również zwiększyć względne pozytywne wyniki CAD. Wszystkie te czynniki skłaniają nas do przekonania, że ​​USDCAD będzie w stanie obniżyć się poniżej 1,30 w pierwszej połowie 2020 r. Pomimo perspektywy złagodzenia BoC, widzimy parę na poziomie 1,25 w 4Q20 – podsumowano.

Kurs USDCAD na interwale tygodniowym źródło tradingviewcom
Kurs USDCAD na interwale tygodniowym źródło tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here