Naga Marketsturcja liraNotowania tureckiej liry (TRY) w relacji do dolara (USD) rozpoczęły 2019 rok silnym osunięciem. Osłabienie liry zaowocowało wzrostem na parze walutowej USD/TRY. Eksperci z banku inwestycyjnego TD Securities zauważają, że dalsza siła liry będzie zależała od nadchodzących wydarzeń politycznych.


Sytuacja makro sprzyja dalszej deprecjacji liry

W dniach 16 i 17 kwietnia miało umocnienie liry względem dolara. Wielu inwestorów uważa, iż trudna sytuacja między globalnymi inwestorami, a Turcją zaczęła się nieco poprawiać, co wywołało aprecjację liry o 2%. Jednak ta siła trwała zaledwie dwa dni, a kurs USD/TRY powrócił do szczytu z marca 5.84. Eksperci z TDS zauważają, iż przed nami kluczowy opór 5.91 będący poziomem wymienności (dołek z 1 października 2018 r.).

Te artykuły również Cię zainteresują
Ryzyko polityczne powinno pozostać na radarach inwestorów. Kurs USD/TRY będzie zależeć od dwóch bardzo kontrowersyjnych kwestii – umowy S-400 z Rosją i werdyktu YSK w sprawie odwołań od wyniku głosowania w Stambule. Zauważamy kilka powodów do optymizmu i więcej powodów do pesymizmu, co powinno wpływać na dalszą deprecjację liry – napisano w raporcie.

Dziś Centralny Bank Republiki Turcji (CBRT) ogłosi stopy procentowe. Analitycy zazwyczaj zwracają większą uwagę na to wydarzenie, ale niemal jednomyślny konsensus i oczekiwania pozostawienia stóp na niezmienionym poziomie (22,50% stopa depozytowa overnight) nie powinno wywołać zmienności na rynku.

Powyżej oporu 5.91 znajduje się szczyt z 4 października 6.2284. Lokalne wsparcie stanowi poziom 5.7137 i dopóki cena znajduje się powyżej, dopóty scenariusz wzrostowy powinien być kontynuowany.

Zobacz również: Prognozy kursu EUR/USD, USD/JPY i NZD/USD – duże banki inwestycyjne

Para USDTRY przy kluczowym oporze – TD Securities
tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here