Naga MarketsKolaż flag Stanów Zjednoczonych oraz KanadyAnalitycy z CIBC podkreślają, że ostatni odczyt wskaźnika „Surprise Index” był wyraźnie pozytywny dla Kanady, ale nie zostało to odzwierciedlone w impulsie spadkowym na parze walutowej USD/CAD. W ich ocenie “loonie” może spaść do poziomu 1,28 w nadchodzących miesiącach.


Słabsza gospodarka Kanady obciąży CADa?

W ostatnim czasie USD/CAD nie zareagował tak, jak oczekiwał konsensus rynkowy po historycznie wysokim odczycie indeksu niespodzianek (Surprise Index) dla Kanady. Ale to nie oznacza, że ​​USD/CAD czeka impuls wzrostowy – napisano w raporcie CIBC.

Flaga Kanady z widocznym liściem klonuSurprise Index kładzie duży nacisk na zatrudnienie i stopę bezrobocia. Pomimo dobrego odczytu analitycy zauważają, że wątpliwa jest jakość nowych miejsc pracy, co oznacza, że ​​pozorna poprawa na rynku pracy nie przełożyła się na większe wydatki konsumpcyjne czy wzrost PKB.

Rzeczywiście, szacunki PKB na 2019 r. dla Kanady faktycznie spadły poniżej tych dla USA, nawet przy założeniu wystąpienia pozytywnych niespodzianek dotyczących danych. Podczas gdy para USD/CAD może spaść do 1,28 w nadchodzących miesiącach, spodziewamy się spowolnienia gospodarki kanadyjskiej, co może przedłużyć się do przyszłego roku – dodano.

Kurs dolara amerykańskiego spadnie do dolara kanadyjskiego?

Wątpliwości co do produkcji OPEC+, przyszłej polityki monetarnej Fed i rozmów handlowych USA-Chiny pozostają w grze. Główna sprzedaż detaliczna Chin, produkcja przemysłowa i produkt krajowy brutto (PKB) zapewnią dodatkową zmienność  parom walutowym związanym z towarami w najbliższym czasie.

Para podjęła próbę skromnego odbicia w piątek po opublikowaniu amerykańskiego indeksu cen produkcji, ale szybko ruch został zniesiony po wypowiedziach prezesa Fed z Chicago Charlesa Evansa, który dodał paliwa do gołębich uwag przewodniczącego Fed Jerome’a ​​Powella i wskazał, że obniżki stóp w USA są potrzebne do zwiększenia inflacji.

Biorąc pod uwagę, że CAD jest walutą silnie powiązaną z towarami, nadchodzące kluczowe dane Chin będą stanowić dla niego nowy impuls, podczas gdy wskaźnik produkcji w USA, a mianowicie „New York Empire State Manufacturing Index” może także dostarczyć dodatkowych wskazówek.

Pod kątem technicznym, przebicie psychologicznego wsparcia 1,3000, a następnie dołka utworzonego koniec października 2018 r. w pobliżu 1,2970 będzie oznaczało otwarcie drogi do poziomu wskazanego przez analityków CIBC. Z drugiej strony poziomy wyprzedaży 14-dniowego wskaźnika siły względnej (RSI) mogą powstrzymać kolejnych sprzedających przed dodawaniem do pozycji, co może wywołać odbicie w kierunku obszaru oporu 1,3145/50. Jednak już opór 1.3090 może okazać się zbyt dużą przeszkodą dla kupujących w obecnej chwili.

Kurs USDCAD w poniedziałek na interwale dziennym
Kurs USDCAD w poniedziałek na interwale dziennym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here