TMS


Dolar nowozelandzki jest wyceniony na to, co może być intensywną akcją cenową w najbliższym czasie, oraz wkrótce może stawić czoła krytycznemu poziomowi oporów. Jednodniowa zmienność implikowana dla pary wynosi 11,86%, co jest nie tylko najwyższą ze wszystkich głównych par Forex, ale także znajduje się blisko dwumiesięcznego maksimum. Rzućmy okiem na analizę techniczną wykresu.

Na dziennym wykresie dolar nowozelandzki przesunął się powyżej górnej granicy klina (niebieskie linie). Sugeruje to, że w najbliższym czasie ceny mogą nadal rosnąć. Jeśli tak, to NZD/USD może wkrótce przetestować szczyty z miesiąca lutego 0.7437.

Na jego drodze stoi jednak kilka przeszkód – jako natychmiastowy opór sprawdzi się rozszerzenie 38,2% Fibonacciego 0.7404 oraz oczywiście okrągły psychologiczny poziom 0.7400.

Mimo to ceny mogą się obniżyć i w tej chwili testowane jest wybite wsparcie 0.7355, które jest szczytem miesiąca marca. Jeśli jednak sprzedającym uda się zepchnąć cenę, poziom obrony rysuje się w strefie 0.7322 (szczyt zeszłego tygodnia) oraz na okrągłym 0.7300.

Zejście poniżej byłoby sygnałem ponownych testów wsparcia na poziomach 0.7200 (dołek poprzedniego tygodnia) oraz 0.7153.

Dominik Stone, www.dominikstone.comNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here