Naga MarketsAnalitycy Citibanku prognozują, że para GBPUSD będzie oscylować na poziomie 1,34 w okresie 1–3 miesięcy, na poziomie 1,37 w okresie 6–12 miesięcy, a ich długoterminowa prognoza to aż 1,40. Choć Boris Johnson ponownie zwiększył ryzyko wystąpienia hard Brexitu, a funt początkowo zareagował przeceną, wydaje się, że rynki na chwilę obecną bagatelizują scenariusz wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnych struktur bez umowy.


Funt szterling (GBP) nie obawia się hard Brexitu?

Ryzyko polityczne choć znacznie osłabło to nadal się utrzymuje. W naszej ocenie przełoży się to na aprecjację funta szterlinga w perspektywie krótko- / średnioterminowej, ale bazowa dynamika danych pozostaje niska w Wielkiej Brytanii. Z kolei usunięcie ryzyka politycznego na początku 2020 r. przywróci wagę takich fundamentalnych danych, jak dane makro i RPP – napisano w raporcie.

Brexit i kurs funtaW tym czasie Boris Johnson planuje zmienić obowiązujące prawo w Wielkiej Brytanii, aby zagwarantować, że faza przejściowa Brexitu nie zostanie po raz kolejny przedłużona. Tym samym ponownie wzrosło ryzyko scenariusza wyjścia bez porozumienia z Unii Europejskiej pod koniec przyszłego roku. W pierwszej chwili funt silnie stracił na wartości, jednak ciężko przewidzieć daleko idące skutki takiego działania i potencjalnego wystąpienia scenariusza hard Brexitu.

Wskaźnik RSI na parze GBPUSD osiągnął obszar wykupienia, ale kurs nadal znajduje się w obszarze szerokiego kanału. Para może wznowić trend wzrostowy do strefy oporu 1.3712-1.3806 po konsolidacji w krótkim okresie, ze wsparciem na poziomie 1.3168 – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym. Analitycy prognozują wzrost nawet do poziomu 1,40 źródło tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym. Analitycy prognozują wzrost nawet do poziomu 1,40 źródło tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here